BT’den Afrika’ya internet hizmeti

0

Coca-Cola South Africa, şişeleme ortağı CocaCola Fortune ve BT Global Services şirketleri, Coca-Cola soğutucularına WiFi özelliği ekleyerek Güney Afrika’daki maddi olanakları kısıtlı topluluklara ücretsiz internet erişim hizmeti sunmak için ortak bir proje başlattı. Proje kapsamında, Coca-Cola soğuk içecek dolaplarının kurulumunu üstlenirken, BT bağlantı, internet erişimi ve mesleki eğitim hizmeti sunuyor.

Pilot proje, Doğu Cape bölgesindeki Umtata ve Mpumalanga eyaletindeki Nelspruit’te olmak üzere iki kilit alanda hayata geçirildi.

Coca-Cola South Africa Bilgi Teknolojileri Direktörü David Visser bu girişimle ilgili şunları kaydetti: “Bu girişim, Coca-Cola’nın ilgili toplulukların bireylerini  güçlendirerek sürdürülebilir topluluklar oluşturma konusundaki kararlı duruşunun bir parçasıdır. Bölgedeki öğrencilere ve okul çağındaki çocuklara ücretsiz WiFi erişimi sağlayarak onlara araştırma yoluyla bilgi dağarcıklarını genişletme imkânı tanırken, bir yandan da topluluktaki girişimci ve küçük boy işletme sahiplerine işle ilgili faaliyetlerinin bazılarını internet üzerinden yönetme imkânı tanıdığımıza da inanıyoruz.”

BT Global Services Afrika Bölgesi Direktörü Oliver Fortuin ise görüşlerini şöyle dile getirdi: “Coca-Cola ile işbirliği yapmaktan ve sınırlı hizmet götürülmüş topluluklara, bilgi ve eğitim olanaklarına çok daha ileri düzeyde erişim imkânı verecek bu projede yer almaktan çok mutluyuz. BT olarak benimsediğimiz “Connected Society” Bağlantılı Toplum vizyonumuza göre, dijital bağlantıların gücünden faydalanılarak insanların yaşan koşullarının iyileştirilebileceğine inanıyoruz. Bilgiye ve internete erişim imkanı sunmanın yanı sıra, insanların teknolojiyi yaratıcılıklarını geliştirmeleri ve günümüzün bağlantılı dünyasının olanaklarından faydalanmaları için kullanmalarına yardımcı olmak istiyoruz.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>