Techinside Google News
Techinside Google News

Builder.ai ve Komünite’den Türkiye’ye özel dijital dönüşüm ortaklığı!

Builder.ai ve Komünite, Türkiye pazarında yapay zeka destekli uygulama geliştirme süreçlerini kolaylaştırmak için ortaklık kurdu

Builder.ai, yapay zeka desteğiyle geliştirilen bir yazılım platformu olarak Türkiye pazarına Komünite‘nin işbirliği ile adım atıyor. Bu ortaklık, KOBİ’ler dahil tüm işletmelerin uygulama geliştirme süreçlerini basitleştirerek dijital dönüşümü kolaylaştırıyor. Özellikle Türkiye’ye özgü rekabetçi fiyatlandırma ile daha geniş bir erişim sunulacak.

Türkiye’deki girişim ekosistemi, 2023 yılında 722 milyon dolar değerinde, 325 ayrı yatırım alarak dikkat çekti. Bu yatırımların büyük bir kısmı yapay zeka sektörüne aktı. Bu bağlamda, girişimcilik ve yaratıcılığı destekleyen önde gelen topluluklardan Komünite, yapay zeka destekli kod yazma gerektirmeyen platform Builder.ai ile stratejik bir işbirliği kurduğunu duyurdu. Komünite, bu yılın başında tamamladığı 4 milyon dolar değerindeki köprü yatırım turunun ardından, bu işbirliği ile teknolojiyi demokratikleştirme ve erişilebilir kılma misyonunu daha da ileri taşımayı hedefliyor.

- Advertisement -

Builder.ai, Komünite’nin derin pazar anlayışı ve geniş ağı sayesinde, uygulama geliştirme sürecini daha verimli, ekonomik ve global olarak ulaşılabilir kılarak Türkiye pazarına özel çözümler sunacak. Bu stratejik hamle, Türkiye’nin dinamik girişimcilik ortamının özel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış çözümlerle önemli bir pazar ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor.

Komunite.com.tr’nin kurucusu Fatih Güner, “Builder.ai ile olan ortaklığımızı açıklamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Şubat ayındaki yatırım turumuzun ardından hızla ilerleyerek bu stratejik işbirliğini kurduk. Bu ortaklık, Türkiye’deki yaratıcı ve girişimci topluluğunun küresel arenada başarıya ulaşmasına katkıda bulunacak” dedi.

Builder.ai’nin CRO’su Varghese Cherian ise “Komünite ile kurduğumuz ortaklık, bölgedeki ürün ve MVP geliştirme süreçlerini yeniden tanımlayacak potansiyele sahip. Bu işbirliği, her iki kuruluşun güçlü yönlerini birleştirerek Türkiye’deki girişimciler ve şirketler için olağanüstü değerler yaratmayı hedefliyor” şeklinde konuştu.

Bu işbirliği, B2B sektörü, kuluçka merkezleri ve hızlandırıcılar için de önemli fırsatlar sunuyor. Girişimciler ve inovatörler sürekli değişen teknolojik çözümlerle rekabet avantajını koruyabilecekler. Kod yazma bilgisine sahip olmayan ama vizyoner fikirleri olan yaratıcılar için de bu platform, dijital ürünlere dönüşüm sürecinde destekleyici bir rol oynayacak. Öğrenciler ve STK’lar da bu işbirliği sayesinde projelerini hayata geçirirken gerekli araçlara sahip olacaklar.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir