Bulgaristan’da kripto para ATM’si açılıyor

0

kripto para ATM

Kripto para kullanıcı sayısında yaşanan artış ile kripto para ATM’si zorunlu bir ihtiyaç haline geldi. Bu sefer Bulgaristan’da kripto para ATM’si kuruluyor.

Kripto para ATM’si hizmete başlıyor

Bulgaristan merkezli bir kripto para borsa şirketi olan DG Cash, sosyal medya üzerinden bir duyuru yaptı. Duyuruda, 23 Temmuz tarihinde Sofya’da bir kripto para ATM’si kuracağı açıklandı. Başta BTC ve ETH olmak üzere, çeşitli kripto para birimleriyle bu ATM’ler üzerinden işlem yapılabilecek. Ancak yapılan açıklamaya göre bu ATM’ler tek taraflı çalışacak gibi görünüyor.

Kullanıcılar ellerindeki dolar, euro ve Bulgar Levası para birimlerini, ATM aracılığıyla kripto paraya dönüştürebilecek. Kullanıcılar Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Monero, Litecoin alabilecekler. Ancak bu para birimlerini dolar, Euro ve Bulgar Levası para birimlerini dönüştüremeyecekler.

Bu ATM aracılığıyla Bulgaristan’daki potansiyel kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmek hedefleniyor. Böylelikle ülkedeki kripto para ticaretinde artış hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>