Bulut altyapısı yüzde 24 büyüdü

0

Bulut altyapısı

Amazon, Microsoft ve Google kazançlarını rapor etti. Bu raporlarla, bulut altyapı pazarının geçen yılın aynı dönemine göre 11 milyar dolar artarak bu çeyrekte 57 milyar doları aştığı ortaya çıktı.

Synergy Research’ün verilerine göre bu, yüzde 24’e varan bir büyüme anlamına geliyor. Bu pazardan görmeye alışık olduğumuz büyüme olmayabilir, ancak ekonomik istikrarsızlık döneminde oldukça iyi performans göstermeye devam ediyor. Synergy baş analisti John Dinsdale, bu yavaşlamayı birkaç faktöre bağladı. Her şeyden önce, pazar büyüklüğü arttıkça büyümenin azaldığını belirten büyük sayılar yasası vardır. Bunu, ABD dışındaki kazançları etkileyen güçlü bir dolar ve Çin’de küçülen bir pazarla birleştirdiğinizde, bir etkisi oluyor.

Ayrıca, hem AWS hem de Microsoft tahminlerinde yetersiz kalırken, yalnızca Google’ın analistlerin bulut geliri beklentilerini yendiğini belirtmekte fayda var . Genel uyarılar, burada kamuya açık olarak bildirilen miktarlarla eşleşen sayılar için geçerlidir. Synergy, sayılarında genel platform, altyapı ve barındırılan özel bulut hizmetlerini sayar. Bireysel şirketler tarafından rapor edilen toplam gelir, Synergy’nin saymadığı diğer unsurları da içerebilir.

Ekonomik dalgalanmalara rağmen, pazar şaşırtıcı derecede güçlü olmaya devam ediyor ve şirketler kesinti yapacak yerler arıyor olsa da, bulut harcamalarını azaltmak o kadar kolay değil çünkü bugünlerde çoğu işletme için temel önemde. Bulutta doğan çoğu şirket birdenbire bir veri merkezi inşa etmeyecek ve buluta geçişin ortasında olanlar, bulutun iş çevikliğine getirdiği tüm avantajlar nedeniyle iş yüklerini taşımaya devam etmelidir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>