Techinside Google News
Techinside Google News

Bulut benimsemesi nitelikli BT ihtiyacını öne çıkarıyor

Kuruluşlar, bulut benimseme planlarıyla ilerlemeye devam ediyor, ancak daha karmaşık bulut entegrasyonu çabaları, birden çok BT grubunun strateji ve uygulama konusunda uyum sağlamasını gerektiriyor.
- Advertisement -

Kuruluşlar, bulut benimseme planlarıyla ilerlemeye devam ediyor, ancak daha karmaşık bulut entegrasyonu çabaları, birden çok BT grubunun strateji ve uygulama konusunda uyum sağlamasını gerektiriyor.

Dig CEO’su ve kurucu ortağı Dan Benjamin, “İşletmeler uygulamaları, altyapıyı, iş yüklerini ve verileri toplu halde buluta taşıyor ve daha yavaş hareket edenler daha önceki benimseyenlerin başarısını gördü ve bunun sonucunda benimseme planlarını hızlandırıyorlar” diyor.

Bu kuruluşlar geleceğe bakarken yapay zeka, nesnelerin interneti (IoT), sanal ve artırılmış gerçeklik, kuantum hesaplama ve ötesi gibi dönüştürücü teknolojileri uygulama becerilerinin bugünkü bulut benimseme stratejilerine bağlı olacağını söylüyor.

Kuruluşlar dijital bir işyerinde dijital çözümler sağlamaya geçerken, genel, çoklu ve hibrit bulut benimsemesi artıyor. Altimetrik’te küresel dijital etkinleştirme uygulaması başkanı Farid Roshan, geçiş dönemindeki veri merkezi zihniyetinin cihaz satın almada yüksek batık maliyetlere yol açtığını ve veri merkezi bakım faaliyetlerini desteklemek için yetenek elde etmede zorluklara yol açtığını söylüyor.

Bulut benimseme stratejisi yol haritası gerektirir

Roshan, bulut stratejisinin kuruluş genelinde iyi anlaşılmaması durumunda, bulut benimsemenin beklenmedik gecikmelere ve kuruluşların dönüştürülmesinde başarısızlığa yol açabileceğini ekliyor.

Başarılı strateji birden fazla paydaşı içerir

Roshan, bulutun bağımsız olarak kabul edilemeyeceğini, bunun da kuruluşların bulut yol haritalarını oluştururken Çevik metodolojileri, DevSecOps çerçevelerini, bilgi güvenliği politikaları ve kontrollerini, site güvenilirlik mühendisliğini ve veri platformlarını dahil etmesi gerektiği anlamına geldiğini söylüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir