Techinside Google News
Techinside Google News

Bulut bilgi işlem kurumsal ortama nasıl taşınır?

Bulut bilgi işlem, çoğu kuruluşun hibrit bir yaklaşımı izlemesiyle gelişti. Peki bunu özel ortamınıza nsıl uygulayabilirsiniz?
- Advertisement -

Bulut bilgi işlem, çoğu kuruluşun hibrit bir yaklaşımı izlemesiyle gelişti. Peki bunu kurumsal ortama nasıl uygulayabilirsiniz?

Hibrit bulutun, genel bulutun tamamen benimsenmesine giden yolda bir kilometre taşı olması gerekiyordu. Ancak zaman geçtikçe, hibritin yol boyunca geçici bir durak olmaktan çok varış noktası olduğu anlaşıldı.

Hibrit bulutun sunduğu esneklik, özellikle veri egemenliği, IP koruması ve iş yüklerini optimum konumda çalıştırma gibi konularda önemli etken oldu. Genel olarak işletmeler için ortak yerleşim, genel bulut ve özel bulut ortamlarının bir karışımını elde tutmanın faydaları, genellikle “tam genel bulut” cazibesine ağır bastı.

Hiper ölçekleyiciler tarafından sağlanan genel bulut altyapısında gerçekten gelişen belirli uzmanlıklar ve roller var. Ancak dikkate değer bir örnek DevOps diyebiliriz. Kaynakları ihtiyaç duyduğunuz anda ve hızla yukarı ve aşağı döndürme yeteneği, bu disiplinin gerçekten kendi haline gelmesini ve şu anda olduğu gibi geliştirmenin temel dayanağı haline gelmesini sağladı. Bu nedenle, halka açık, hiper ölçekli bulutta çok kök salmış bir disiplin. Veri taşınabilirliği, yanıt verebilirlik ve çeviklik gibi faktörler, DevOps’un özel bir bulut ortamında çalışmasını zorlaştırdı.

Bu çemberin sınırlarını belirlemek ve DevOps’un hibrit bir stratejinin parçası olarak gerçekten çalışmasını sağlamak mümkün mü? Yoksa BT karar vericileri, onu genel bulutta kendi haline bırakmakla uygulamayı tamamen terk etmek arasında seçim yapmak zorunda mı?

İhtiyacınız olan her yerde yerel bulut

Haziran 2022’de piyasaya sürülen Özel Bulut Kuruluşu için HPE GreenLake, HPE GreenLake portföyünün en yeni öğeleri arasında ve DevOps düşünülerek oluşturdu.

HPE GreenLake, Services’in portföy pazarlama başkanı David Crozier’e göre, hibrit bir bulut ortamı çalıştırmanın zorluklarından biri, nadiren genel bulutun sahip olduğu his, işlevsellik ve kullanım kolaylığına sahip olması.

Crozier: “Konteynerler ve Kubernet’ler, sanal makinelerde veya çıplak donanım dağıtımında çalıştırma seçenekleriyle, bulutta yerel uygulamalar çalıştırmak isteyen kuruluşlar için giderek daha fazla tercih ediliyor. Ancak bu, onları hibrit bir bulut ortamında çalıştırmanın karmaşıklığı ve yönetim talepleri tarafından gölgeleniyor” diyor. enel bulutta olduğu gibi, Özel Bulut Kuruluşu için HPE GreenLake de self servistir; bu, kullanıcıların API’lerin, komut satırı arayüzünün (CLI), VM’lerin, kapsayıcıların, çıplak donanımın ve kod olarak altyapının yönetimini kolayca kendi kendine sunabileceği anlamına gelir. Ayrıca bilgi işlem, bellek, genel amaçlı ve depolama için iş yükü için optimize edilmiş altı örnek sunuyor.

Erişilebilir bir ortam

Private Cloud Enterprise için HPE GreenLake, bulut bilgi işlemin gücünü her zamankinden daha erişilebilir hale getiriyor. Veri egemenliği ve güvenlik endişeleri nedeniyle bulut yerel geliştirmeden kaçınmış olabilecek kuruluşlar artık bundan ödün vermeden tam olarak yararlanabilir. Ayrıca HPE, özel bir bulut ortamında oluşturulanların sonsuza kadar orada kalması gerekmeyebileceğinin farkında. Diğer HPE GreenLake hizmetleri aracılığıyla, gerektiğinde iş yüklerini özel ve genel bulut arasında taşımak kolay.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir