Bulut bilişim raporu yayınladı

0

Bulut bilişim

BSA tarafından yayınlanan bulut bilişim raporu oldukça ilgi çekici veriler sunuyor. Bulut bilişim raporunda İngiltere ilk 5’te yer almayı başarırken, Çin son sıralarda yer aldı.

Bulut bilişim önünde yasal problemler yer alıyor

The Software Alliance (BSA) ‘nın son raporuna göre, güçlü veri koruma yasaları ve siber güvenlik stratejisi ile İngiltere uluslararası bulut piyasasında yükseliyor. Rapora göre önde gelen 24 IT ülkesi listesinde İngiltere, Almanya, Japonya ve ABD’nin ardından dördüncü sırada bulunuyor.

Listenin sonunda Vietnam bulunuyor. Onu Endonezya, Çin, Rusya ve Hindistan takip ediyor.  Bu listede en çok göze çarpan konulardan biri de Çin’in son sıralarda yer alması. Bu durum, bulut bilişimin sadece teknoloji üretmekle yeterli olmadığı yasaları düzenlemek ve güncellemek gerektiğini gösteriyor.

Raporda 2012 yılından günümüze kadar olan değişim ele alındı. Elde edilen verilerde hükümetlerin “teknolojinin maliyet etkinliği ve geniş kapsamlı gücünü” de giderek artan bir şekilde kabul ettikleri görülüyor.

BSA başkanı ve CEO’su Victoria Espinel, “Bulut bilişim, daha önce sadece büyük kuruluşlar için mevcut teknolojiye erişebilmenizi sağlarken, daha fazla bağlantı ve yenilik için yolu açıyor” dedi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>