“Bulut Bilişim Uzmanlığı” eğitimi başlıyor

0

İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul kampüsünde gerçekleşecek olan eğitim günümüzün en ilgi çekici ve teknolojik olarak en çok konuşulan konularından olan Bulut Bilişim kavramını, teknolojilerini, uygulama alanlarını, çalışma alanlarını tanıtmayı, bu alanda çalışmak isteyen üniversite mezunlarına ve bilişim sektörü çalışanlarına yönelik detaylı bilgi vermeyi ve uzmanlık kazandırmayı amaçlıyor.

Akademik alandaki lisans ve lisansüstü eğitim programlarında, üniversitelere ve farklı seviyelerdeki eğitim birimlerine danışmanlık yapan ve Bilişim Teknolojileri, Yaratıcılık-İnovasyon ve Pazarlama İletişimi alanlarında uzmanlık eğitimleri veren Master Institute, İstanbul Bilgi Üniversitesi ile ortak Türkiye’de ilk kez verilecek olan Bulut Bilişim Uzmanlığı sertifika programını düzenleyecektir. Aralarında Turkcell, Türk Telekom, Oracle gibi bu alanda uzmanlaşmış firmalardan eğitmenlerin de bulunduğu program katılımcılarına bu alanda verilebilecek en kapsamlı teknik uzmanlık eğitimini vermeyi hedefliyor.

Bilgisayar kuramcıları gelecekte Hard disklerin yerini çevrimiçi bulut teknolojilerinin alacağını ve çevrimiçi ağ vasıtasıyla işlevsel uygulamalara ulaşılacağını öngörüyorlar. Programın koordinatörü Gülhan Ertürk Akgül, Bulut Bilişimin önemine vurgu yaparak “Gelecekte birçok uygulama Bulut Bilişim sistemleri ve servisleri ile sunuluyor olacak. Bu sayede maliyetler düşecek ve teknolojik gelişmeler daha hızlı olacak. Kişiler ve kurumlar ihtiyacı olan güncel servislere, uygulamalara çok daha hızlı ve daha uygun maliyetler ile erişebilecek.” dedi ve bu programın öncü olacağını ve sektörde yetkin uzman açığını tamamlamaya yönelik başlangıç olduğunu belirtti.

Bulut Bilişim Uzmanlığı eğitimi 48 saat sürecek olup katılımcılar sektörün önde gelen firmalarından eğitmenlerle tanışacak ve eğitim sonunda bu alanda uzmanlık sertifikasına sahip olacaklar. Eğitim 22 Kasım 2014 gününe kadar devam edecek.

Bu eğitim KOSGEB Genel Destek Programı Eğitim Desteği kapsamında KOBİ katılımcıları desteklenmekte ve KOSGEB tarafından eğitim ücretinin %50’si mevcut mevzuat çerçevesinde karşılanabilmektedir.

Bulut bilişim alanında uzmanlaşmış ve öncü firmalardan katılımcıların da bulunduğu Bulut Bilişim Uzmanlığı Programının uzman eğitmenleri;

 • Murat Küçüközdemir, Turkcell
 • Murat Numan, Oracle
 • Egemen Yılmaz, EMC
 • Müfit Süer, Teletek Bulut Bilişim
 • İlyas Turgut, Teletek Bulut Bilişim
 • Bülent Yıldız, Türk Telekom
 • Aykan Raşitoğlu, Symantec
 • Fatma Küçüktaş, CloudVision
 • Demet Güdül, Teknora
 • Tansel Akgül, ArtGe Teknoloji
 • Gülhan Ertürk Akgül, TanSistem

Eğitim Yeri ve Tarihi:

11 Ekim – 22 Kasım 2014

Cumartesi günleri: 09.30 – 17.30

Eğitim süresi: 48 saat

İstanbul Bilgi Üniversitesi (Bilgi-Eğitim) Santralİstanbul Kampüsü

Eski Silahtarağa Elektrik Santralı Kazım Karabekir Cad. No: 2/13 34060 Eyüp/İstanbul

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>