Bulut harcamaları 2021 tahminleri yayınlandı

0

Bulut harcamaları

Bulut harcamaları katlanarak devam ediyor. IDC’nin yayınladığı bir araştırmaya göre bulut harcamaları 2021 yılında, 2006 yılının 2 katına ulaşacak.

Bulut harcamaları 554 milyar dolar olacak

Araştırma şirketi kamusal ve ticari tüm bulut gelirlerine yönelik tahminlerini yayınladı. IDC’ye göre 2021 yılındaki gelirlerin toplamı, 2016 yılının iki katı kadar olacak. Böylelikle harcamaların 554 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. 2016’da bulut ile ilgili harcamaların yüzde 41’ini halka açık bulut hizmetlerinin oluşturduğu tahmin edilirken, bu oranın yüzde 48’e yükselmesi bekleniyor.

IDC, bulut uyumluluğu için yönetilen ve profesyonel hizmetlerin 2021’deki bulutlarla ilgili harcamalarının yüzde 31’ini oluşturması bekleniyor.

Dijital dönüşüm ve Endüstri 4.0 ile bulut sektörüne yönelik yatırımlar hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor. Firmaların bulut entegrasyonunu sağlamak için yaptığı yatırımlar, önümüzdeki yıllarda da katlanarak devam edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>