Techinside Google News
Techinside Google News

Bulut hizmetlerinde abonelik modeli avantaj sağlar mı?

Pandemi, benzeri görülmemiş bir dijital dönüşüm dönemini başlattı ve fütüristik çabaları gerçeğe dönüştürdü. Ortaya çıkan önemli bir trend, tüketicilerin aboneliğe dayalı bir model sunan platformlara ve hizmetlere yönelmesiydi.
- Advertisement -

Pandemi, benzeri görülmemiş bir dijital dönüşüm dönemini başlattı ve fütüristik çabaları gerçeğe dönüştürdü. Ortaya çıkan önemli bir trend, tüketicilerin aboneliğe dayalı bir model sunan platformlara ve hizmetlere yönelmesiydi. Aslında UBS, abonelik ekonomisinin 2025 yılına kadar 1.5 trilyon dolarlık bir pazara ulaşacağını ve bu da onu dünya çapında en hızlı büyüyen sektörlerden biri haline getireceğini tahmin ediyor.

Bu kayma kısmen, aboneliklerin belirsizliğin arttığı bir dönemde müşteriler için ürkütücü ön maliyet riskini azaltması ve kuruluşlara tutarlı, yinelenen gelir elde etme ve iş esnekliği oluşturma becerisi kazandırdığı için gerçekleşti.

Abonelik tekliflerinden büyük ölçüde yararlanabilecek alanlardan biri buluttur. İşletmelerini buluta kaydıran birçok kuruluşla birlikte, kuruluşların bulut hizmetleri için abonelik modellerini daha fazla gelir elde etmenin ve müşteri deneyimlerini (CX) iyileştirmenin bir yolu olarak dikkate alıp almamaları gerektiği sorusu yanıtsız kalmaktadır. Dahası, buluta geçişin maliyetiyle ilgili endişeler, hızlandırılmış bulut benimsenmesinin önünde bir engel olmaya devam ediyor.

Önemli Faydalar Yoluyla Sorunları Çözme

Pazar sürekli değişiyor ve işletmeler her zaman çağın ötesinde kalmanın ve genel işlerine fayda sağlayacak yeni çözümler ortaya çıkarmanın yollarını aramalıdır. Abonelik bulut modeli, kendi sektörlerinde ilgili kalmak isteyen kuruluşlara birkaç önemli avantaj sunar. Abonelik modelleri, şirketlere dikey bir entegrasyonun tekliflerini nasıl etkileyebileceğini görmek için tüm ürün, platform ve hizmet yığınlarına bakma fırsatı vermenin yanı sıra, sadakat ve daha iyi, daha standart bir müşteri deneyimi sağlayarak müşterilerle olan ilişkiyi de geliştirebilir. . Abonelik, tek seferlik bir işlem yerine, işletme ile müşteri arasında süregelen bir ilişkidir ve ikisini karşılıklı faydaya dayalı bir ortaklık içinde tutar.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir