Bulut korumasında yeni özellikler

0

EMC+RSA+%282%29Bulut platformlarında güvenlik önlemlerine her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyuluyor. EMC’nin güvenlik birimi olan RSA, bu kapsamda sunduğu Security Analytics çözümüne yeni özellikler eklediğini duyurdu.

Kurumlara gereken ortamı sağlayarak günümüzün gelişmiş saldırılarından etkilenmeden önce algılama ve karşılık vermesi için tasarlanan yeni sürümde, doğrudan kullanıcıların karşı karşıya kaldığı web ve mobil uygulamalar üzerinden gelen saldırılar görüntülenebiliyor ve ek olarak veri mahremiyeti sağlanıyor. Buluta kadar uzanan yeni güvenlik yapısının yanı sıra RSA Security Analytics, daha iyi maliyet etkin müşteri kurulum ölçeğine daha iyi yatırım olanağı tanıyan üretim tabanlı fiyatlamayı da kapsayan yeni fiyat ve paket seçenekleriyle geliyor. Buna ek olarak müşteriler, var olan depolama yatırımlarını da sürdürebilme imkanı yakalıyorlar.

Kayıtlar yapbozun en değerli parçalarını oluştururken, önleyici kontrol için gerekli gözetimi yapmakta yetersiz kalabiliyor. Ayrıca gelişmiş saldırıları belirlemede de kayıtlar yeterli olmuyor. Birçok başarılı saldırı yalnızca kayıtlarla keşfedilemiyor.

Bununla birlikte kayıt tabanlı Security Incident ve Event Management (SIEM) sistemleri bile bir saldırının sinyallerini algılarken çabuk karşılık verecek ve saldırıyı bertaraf edecek güvenlik analizini gerçekleştirmek için gerekli parçaları bir araya getiremiyor. Bunun yerine hızla hareket etmeye yaracak çözümü olumsuz etkileyen uyarılarla analistleri yanlış yönlendiriyor.

Güvenlik ekipleri, bir saldırıdan tamamen korunma, belirti görüldüğü anda yanıt verme süresini hızlandırma ve işleyişi olağan akışına döndürebilmek için çok yönlü ve entegre güvenlik çözümlerine ihtiyaç duyuyor. RSA Security Analytics, kayıtları ağ paketlerinden, uç noktalarda ve şimdi de buluttan aldığı verilerle birleştirmek için tasarlandı.

RSA Security Analytics işletmelerin, toplanan veriler sayesinde kuruma özel gizli bilgileri ortaya dökecek açıklar oluşmadan önce yanıt verebilmesi için hedef, saldırganın stratejisi ve organizasyon içindeki hareketleri ile saldırının büyüklüğünü tamamıyla ve hızla anlamasına yardımcı oluyor.

Ayrıca bu sürüm, işletmelerin hem saldırılara hem de doğrudan kritik web ve mobil uygulamalar üzerinden kullanıcıları hedef alan dolandırıcılık faaliyetlerine karşı koruma sağlanmasına yardımcı olan RSA Web Threat Detection’ın kurumsal saldırılarla uygulamalardaki açıklar arasında bağlantı kurmasını sağlayan özelliğini de sunuyor. Bulut ve uygulama içgörülerinin eklenmesiyle birlikte RSA’in gelişmiş siber saldırılar karşısında sektörün en gelişmiş görünürlük çözümü sağlama konusundaki kararlılığını bir kez daha gösteriyor.

Bununla birlikte işletmeler RSA Security Analytics ile var olan depolama çözümlerini de kullanmaya devam edebiliyor. Üretim temelli fiyatlama, işletmelerin tam olarak neye ihtiyaç duyuyorlarsa terzi usulü bir çözüm elde etmelerini sağlarken daha düşük toplam satın alma maliyeti sunuyor. Ayrıca müşteriler ve iş ortakları operasyonel harcama modelinden abonelik temelli fiyatlamaya geçme seçenekleri bulunuyor.

RSA, Security Analytics’i yeni veri gizliliği özelliklerini barındıracak şekilde tasarladığını ifade ediyor. Bu özellik, güvenlik analistlerine işletmenin ya da çalışanların en hassas verilerini açmadan değerli içgörüler sağlıyor. Spesifik bilginin gözden geçirilmesi özelliği kullanıcıların veri gizliliğini ihlal etmeden işletmelerin güvenliğine odaklanmalarının önünü açıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>