Techinside Google News
Techinside Google News

Bulut verilerini proaktif şekilde korumalısınız

Şirketler daha ucuz veri saklama amacıyla bulut servislerine yönelmeye devam ederken bulutun beraberinde getireceği riskleri de dikkate almak zorunda.
- Advertisement -
TechInside Analizi: IBM’in son yıllarda donanım işinden tümüyle uzaklaşarak yazılım ve servis merkezli alanlara odaklanması gözden kaçırılmamalı. Bulut bu yeni alanların ilk sıralarında yer alıyor ve her geçen gün işletmelerin hayatında daha fazla önem kazanacak. İhtiyaç duyduğunuz çözümler için IBM’in stratejik yaklaşımı alternatifler için size sağlıklı bir kriter listesi oluşturabilir.

Verilerinin en iyi şekilde korunması için şirketlerin sadece verilerini gözlemleyen değil aynı zamanda bilgilerini proaktif olarak koruyan bir çeşit çözüm veya servis kullanmaları kaçınılmaz hale geldi.

IBM yakın zamanda Dynamic Cloud Security olarak adlandırdığı veri ve uygulamaları koruyan yeni, akıllı bir güvenlik servisi duyurdu.

IBM’in Dynamic Cloud Security servisi geliştiriciler ve şirket yöneticisi benzeri kişilerin de dahil olduğu pek çok seviyede kullanıcı profili düşünülerek yapılandırıldı. Yeni çözüm şirketlerin en hayati veri ve uygulamalarını kurum çapında, özel ve genel sunucular üzerinde ve mobil cihazlarda yapılacak gelişmiş analizleri kullanarak korumak için tasarlandı. Dahası Dynamic Cloud Security şirketlerin verilerini korumaya yardımcı olmak için onlara bulut üzerindeki verilerini otomatik olarak keşfedebilecekleri, sınıflandırabilecekleri ve değerlerini belirleyebilecekleri proaktif araçlar kurma imkanı tanıyacak.

IBM Security Systems’in genel müdürü Brendan Hannigan konu hakkında “Müşteriler artık ciddi iş yüklerini bulut ortamına taşıyorlar ve kurumsal seviyede güvenlik bekliyorlar. Tüm bulut güvenliği portföyümüzü müşterilere kullanıcı yetkilerini kısıtlamada, veriyi kontrol etmede ve görünürlüğü devam ettirmede yardımcı olacak şekilde yönendirdik. Tehlikelere doğru bir bakış ile şirketler artık kişilerini, verilerini ve işlemlerini buluta daha güvenli bir şekilde bağlayabilecekler.” diye konuştu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir