Bulut yanılgılarını değiştirecek yeni araçlar geliyor

0

Bulut yanılgıları

Bulut bilişim birçok firma istekli olsa da bu alandaki siber tehlike firmaların yavaş adım atmalarına neden oluyor. Oracle, bu algıyı değiştirmek istiyor ve bu amaçla ağ oluşturma, depolamayı kapsayan yeni bulut aracını kullanıma sundu.

Oracle Bulut Altyapısı Başkan Yardımcısı Leo Leung verdiği demeçte: “Uygulamaları yeniden yazmak zorunda kalmadan müşteriler için esneklik sağlamaya çok odaklandık. Bulutun pek çok önermesi, kaynakların optimizasyonunu elde etmek için bulutta yerel olmanız gerektiğidir ve biz bunun doğru olduğunu düşünmüyoruz” dedi.

Oracle, çoğu eski teknolojiye sahip kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarına odaklanarak bulut pazarında bir yer edindi. Oracle’ın Mart 2022 başlarında bildirdiği bulut geliri, yılda 11 milyar doları aşıyor. Hemen hemen her işletme bir dereceye kadar bulutu kullanıyor olsa da, bazı kuruluşlar kritik iş yüklerini buluta taşımakta yavaş kaldı.

Leung, “Konuştuğumuz tüm müşterilerle uygulamalarının yüzde 70 ila 80’ini asla yeniden yazmayacaklar. Bunlar, uzun süredir sahip oldukları uygulamalar. Fiyatlandırma ise çok, çok basit olabilir. Mimari ve kaynaklar kümesi ve siz küresel olarak ölçeklendikçe değişmeniz gerekiyor. Bunun doğru olmadığını da düşünüyoruz” diyor. VMware müşterileri için Oracle, Oracle Bulut VMware Çözümüne AMD tabanlı daha yeni 32, 64 ve 128 çekirdek seçenekleri ekliyor. Bu, müşterilerin daha küçük başlamalarına, ancak daha da fazla ölçeklendirmelerine olanak tanıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>