Bulutta önemli birleşme

0

Greg Clark ve Michael Fey

Kurumsal güvenlik alanının lideri Blue Coat Systems, kurumsal bulut veri koruma çözümleri lideri Perspecsys’i satın aldığını açıkladı. Bu satın almayla birlikte Blue Coat, bulut güvenliği hizmetlerinde endüstrinin en gelişmiş melez bulut portföyüne ulaştı. Bu gelişmiş portföy ile Blue Coat, Buluta Erişim Güvenlik Aracısı (Cloud Access Security Broker-CASB) segmentinde lider olarak konumlanırken, bulut uygulamaları veri koruması alanında çıtayı yükseltti.

“CASB’ler Hizmet olarak Yazılım (SaaS) uygulamalarını korumada en önemli katman haline geldi” diyerek sözlerine başlayan Blue Coat Başkanı ve COO’su Michael Fey, “Analistler bu alanda önümüzdeki beş yılda önemli bir büyüme bekliyorlar. SaaS kullanımı artmaya devam ederken, bu teknoloji kurumsal veri ve bulut güvenliğinin vazgeçilmez bir parçası haline gelecek” dedi.

Bu satın almanın ardından Blue Coat, lider Güvenli Web Ağ Geçidi portföyü içerisinde piyasanın en geniş CASB özelliklerini sunan şirketi halini aldı. Perspecsys ve Blue Coat, bulut uygulamaları tüketim çağında kurumsal bulut uygulamaları ve hizmetleri için gelişmiş güvenlik ve endüstrinin lider veri koruma çözümlerini sunuyor.

Perspecsys’in Bulut Veri Koruma platformu, bulut tabanlı uygulamalara adapte olmaya çalışan kurumların veri uyumu, gizliliği ve güvenliği gibi önemli iş risklerinin üstesinden gelmesini sağlıyor. Kullandığı bulut verisi şifre sistemi ve şifreleme özellikleri ile Perspecsys, bulut üzerinde kurumların hem kullandıkları hem de muhafaza ettikleri veriyi her an kontrol altında tutma imkânı tanıyor. salesforce.com, ServiceNow ve Oracle gibi bulut üzerindeki uygulamalarda dahi tutulan hassas veriler üzerindeki riskleri ortadan kaldıran Perspecsys, genel bulutu özel buluta dönüştürüyor.

“Müşterilerimizin yüzde 50’sinden daha fazlası globalde çalışıyor ve bulut koruma konusundaki vizyonumuzu genişletmeyi düşündüğümüzde, uyum ve veri sahipliği konusunda yaptırımlar bulunan bölgelerde çalışan çokuluslu şirketlerin kendilerine has ihtiyaçlarına çok yakın ilgi gösterdik” diyerek sözlerine başlayan Blue Coat CEO’su Greg Clark “Perspecsys, küresel müşterilerimiz tarafından sıklıkla tercih edilen bulut bilişim uygulamaları üzerindeki verinin şifrelenmesi için eşsiz çözümleriyle Blue Coat’a katkı sağlıyor. Özetle Perspecsys, kurumsal siber suç riskini azaltıyor. Şifreleme ile verinin yönetimi, hem veriyi kendi altyapısında barındıran hem de bulut uygulamalarını kullanan şirketlerin siber savunmaları için hızla kritik bir element haline geliyor” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>