Burger robotu işe başladı!

0

Burger robotu

Burger robotu Flippy’nin videosu yayınlandıktan sonra büyük bir yankı uyandırmıştı. Burger robotu, geliştirme çalışmalarının ardından bir restoranda işe başladı.

Burger robotu: Flippy

Miso Robotics, ticari mutfak işlemlerini ileri teknoloji ile zenginleştirmek amacıyla endüstriyel robot kolları geliştiriyor. Bu çalışmalarından biri de Flippy robot olmuştu. Robot, hamburgerlerin ızgaraya konulduğunu algılamak için 3D, termal ve normal görmeyi birleştirerek eş zamanlı inceleme yapıyor. Spatula ile hamburgerleri çeviren robot, pişmiş ve pişmemiş hamburgerler için ayrı spatula kullanıyor ve yıkama-temizleme işlemi için de bilgi verebiliyor.

Flippy, geliştirme çalışmalarının ardından Pasadena fast food zinciri CaliBurger’da çalışmaya başladı. 5 kişiyle birlikte çalışan robot, hamburgerlerin hazırlanmasında aktif olarak görev alıyor. Hazırlanma sürecini hızlandırıyor, bir kamera ile takip edilerek de müşterilerin ilgisini çekiyor.

Miso şirketinin CEO’su Zito yaptığı açıklamada, misyonlarının insan çalışanların yerini almak olmadığını, insanlara yardımcı olacak asistanlar geliştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Robotun nasıl çalıştığı hakkında bilgi edinebilmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=lMIkWyiJp0k]

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>