Burger robotu işten kovuldu!

0

Burger robotu

Burger robotu Flippy, geliştirme çalışmalarının ardından CaliBurger’da işe başlamıştı. Burger yapan robot, 1 günlük mesainin ardından işten kovuldu.

Burger robotu neden işten kovuldu?

Miso Robotics tarafından geliştirilen Flippy, fast food zincirlerinde kullanılmak üzere tasarlandı. Üzerinde bulunan 3D tarayıcılar, termal ve normal görmeyi  sağlayan sistem sayesinde burger etinin pişmesini sağlayarak, yemeğin hazırlanmasını otomatik hale getiriyor. Flippy, bu özellikleri sayesinde CaliBurger tarafından, mutfak kısmını robotik sistemlerle donatmak üzere işe alınmıştı. Ancak bu çalışma çok da uzun sürmedi.

Flippy, işe başladıktan sadece 1 gün sonra kovuldu. Ancak robotun işten kovulma gerekçesi yavaş veya hatalı çalışması değil.

Cali Group’un burger zincirinin CEO’sunun yaptığı açıklamaya göre insan çalışanlar, henüz bir robot ile birlikte çalışmaya hazır değil. Bunun için çalışanların eğitilmesi gerektiği ve daha sonra robotun sisteme dahil edilmesi gerektiği belirtiliyor.

Yani bu iş süreci şu an için olumsuz sonuçlanmış olsa Flippy’nin başarısız olduğunu söyleyemeyiz. Eğitimlerin ardından robotun tekrar işe başlaması sürpriz olmayacaktır.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=lMIkWyiJp0k]

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>