Büyük Bitcoin soygunu ile milyon dolarlık vurgun

1

Bitcoin

Bitcoin gibi dijital para birimleri şu anda altın çağını yaşıyor ve hırsızlar da tabii ki bundan faydalanmak için var güçleriyle çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan hırsızlık olaylarının ardından bir başka büyük soygun daha gerçekleşti.

Bithumb‘ı hedef alan hacker’lar, 30.000 hesabı etkileyen bir hack olayına imza attı. Bu rakam, tüm Bitcoin büro müşterilerinin %3‘üne denk geliyor. Henüz bu saldırı sonrasında ne kadarlık bir vurgun yapıldığı bilinmese de birçok kullanıcı parasının yok olduğundan yakınıyor.

Bitcoin soygununda çalışanın ev bilgisayarı hacklenmiş

Geçtiğimiz hafta Bithumb, bir çalışanının ev bilgisayarının hacklendiği fark etti. Bu da hacker’ların müşteri verilerini çalmak için kullandığı yol olabilir. 

Şu anda Güney Kore Bitcoin piyasasının %75‘ini elinde bulunduran Bithumb, global alışverişin ise %10’luk kısmını oluşturuyor. Yani bahsettiğimiz büro, hiç de yabana atılacak cinsten değil.

Bu arada bahsettiğimiz hack olayı sonrası bir kullanıcının yaklaşık 870,000 dolar değerindeki sanal paraların çalındığını belirtelim. Tabii ki bu sadece bir kullanıcının çaldırdığı para, toplama vurduğumuzda bu rakamın çok daha yüksek olduğu tahmin ediliyor.

Yorumlar

  1. Telefonu icat eden graham belin mesleği postanede santral operatorluguymus

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>