Büyük endüstriler disket kullanımına neden devam ediyor?

0

disket kullanımı

Kendi deyimiyle “disket işinde ayakta kalan son adam” olan Tom Perksy, Amerika Birleşik Devletleri’nde eski depolama cihazlarını satan ve geri dönüştüren bir şirket olan floppydisk.com’un kurucusudur. AIGA Eye on Design Magazine’in bildirdiğine göre şirket ayrıca disk transferleriyle ilgileniyor, bir geri dönüşüm programı sunuyor ve dünyanın her yerinden sanatçılara kullanılmış veya bozuk disketler satıyor.

Persky’ye göre, ana müşterileri, bir makineye bilgi almak için bir aracı olarak disketleri kullanan kişiler olarak tanımladıkları endüstriyel kullanıcılardır.   Hava filolarının yarısının yirmi yaşından büyük olduğu için hala disket kullandığını ve disklerin o anda mevcut en iyi teknoloji olduğunu söylüyor.

Persky: “Bu çok büyük bir tüketici. Ayrıca tıbbi cihazlara girip çıkan bilgileri almak için disket gerektiren tıbbi cihazlar da var” diye ekliyor. Disk hobileri, eski şeylere değer veren, toplu olarak 50 disk satın alan insanlardan biridir. 2020’de pandemi sonrasında British Airways Boeing 747-400’lerinden birini emekliye ayırdı; The Register raporlarına göre, Pen Test Partner’daki güvenlik araştırmacıları ve güvenlik araştırmacıları bu konuda bilgi sahibi oldular. Uçağın aviyonik sistemleri ve uçuş güvertesi hakkında hızlı bir incelemeden sonra, Pen Test Partners yetkilisi kokpitte kritik navigasyon veritabanlarını yüklemek için kullanılan 3,5 inçlik bir disket sürücüsü buldu. Yetkili, “Bu veri tabanının her 28 günde bir güncellenmesi gerekiyor, böylece bir mühendisin ziyaret etmesi için bunun ne kadar bir angarya olduğunu görebilirsiniz” dedi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>