Techinside Google News
Techinside Google News

Büyük verinin merkezindeki isimden ipuçları

Smartcon, dünyadaki 10 veri bilimciden biri olan Teradata Veri Bilimi Takımı Direktörü Dr. Frank Säuberlich'i ağırlayacak.
- Advertisement -

Bugünün ve geleceğin en büyük iş trendlerinden biri olan “büyük veri” yatırımlarının yön bulacağı smartcon etkinliği, bu alanda dünyanın önde gelen fikir liderlerini, stratejistleri ve veri bilimcilerini Türk iş dünyası ile 26-27 Mayıs 2015 tarihleri arasında Zorlu Center PSM’de buluşturacak.

Dr. Frank Säuberlich
Dr. Frank Säuberlich

Büyük veri ile ilgili vizyon, deneyim, teknoloji ve stratejilerin paylaşılacağı bu önemli etkinlik, dünyada “büyük veri” yatırımları denince ilk akla gelen isimlerden biri olan Dr. Frank Säuberlich’i de konuşmacı olarak ağırlayacak. Dr. Frank Säuberlich, dünyadaki 10 veri bilimciden biri ve aynı zamanda Teradata Veri Bilimi Takımı Direktörlüğü görevini yürütüyor. Kariyeri boyunca derin analizlerle müşteriyi tanıma ve müşteri tarafındaki satın alma talebini artırma projelerinde çalışmış olan Dr. Säuberlich’in; veri analizi sayesinde başarısı yüzde 50’nin üzerinde artırılmış onlarca küresel proje deneyimi bulunuyor.

Dr. Säuberlich, Teradata Türkiye’nin Platin Sponsor olarak yer aldığı smartcon etkinliğinin ilk günü olan 26 Mayıs’ta yapacağı konuşmada Türk iş dünyasına, ‘Büyük veriyi gözünüzde büyütmeyin. Büyük veriye küçük adımlarla başlayın; aylar hatta yıl boyunca süren analitikler yerine birkaç ayda etkili sonuçlar alacağınız parçadan bütüne gitme yaklaşımı ile hareket edin’ mesajı vererek başarılı büyük veri projeleri için kritik ipuçlarını paylaşacak.

Dijitalleşme, büyük veri analiziyle mümkün
Smartcon Big Data, Big İdeas etkinliğinin Platin Sponsoru olan Teradata Türkiye’nin Ülke Müdürü Gamze Aydın ise dünyada hızlı bir dijital dönüşümün yaşandığının altını çizerek  herşeyin akıllı hale geldiği bir dünyanın arkasında akıllıca kullanılan veri olduğuna dikkat çekti. Aydın, ‘Nesnelerin interneti dediğimiz yeni dijital dönüşüm kavramı; evlerimizden okullarımıza, yollarımızdan işyerlerimize, şehrimize ve dünyanın diğer ülkelerine kadar bizi ağlarla bağlarken, kullandığımız hemen her cihazın internete bağlı olduğu bu dünyada üretilen devasa verilerin analizi şirketlere ve ülkelere inanılmaz fırsatlar sunuyor. Bu fırsatları görmek, anlamak, tanımak, iş modellerine dönüştürmek ve fayda sağlamak için tüm iş profesyonellerini smartcon etkinliğine bekliyoruz’ çağrısında bulundu.

Gamze Aydın, 60 kişiye ulaşan uzman kadrosuyla Teradata Türkiye ekibinin bu etkinlikte teknoloji, bilgi ve deneyimlerini kullanıcılarla paylaşacak olmaktan büyük mutluluk duyduklarının altını çizdi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir