BYD Japonya pazarına giriyor

0

BYD Japonya

BYD yaptığı açıklamada gelecek yıl Japonya’da akülü elektrikli otomobil satmaya başlayacağını ve Japonya’nın binek otomobil pazarına girişini işaretleyeceğini söyledi.

BYD Automobile ve BYD Electronic olmak üzere iki ana iştiraki bulunan şirketin otomobil, otobüs, elektrikli bisiklet, kamyon, forklift, güneş panelleri ve şarj edilebilir pil sektörlerine odaklanmaktadır.

Warren Buffett’in Berkshire Hathaway’ini yatırımcı olarak içeren Shenzhen merkezli otomobil ve pil üreticisi, Tokyo’da bir marka konferansı düzenledi ve gelecek yılın başında ATTO 3 adlı küçük, tamamen elektrikli bir akülü araba satmaya başlama planlarını açıkladı.

Hareket, BYD’nin küresel pazarda bir varlık oluşturma yönündeki mevcut girişiminin bir parçası olarak geliyor.

Norveç, Yeni Zelanda, Singapur, Brezilya, Kosta Rika ve Kolombiya dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki pazarlarda elektrikli otomobiller ve elektrikli hibritler satmaya başladı. BYD on yıl içinde hızla büyüyerek dünyanın cep telefonu pil pazarının yarısından fazlasını ele geçirdi ve her tür şarj edilebilir pilin en büyük Çinli üreticisi haline geldi.

Şirket, büyük, hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin bir listesi olan 2010 Bloomberg Businessweek Tech 100 listesinin başında yer aldı. Makinelerin yaptığı işi ucuz, yerel işçilikle değiştirmek maliyetleri düşürdü. 2010 yılında satış hacmi açısından altıncı büyük oldu.  BYD akü üretim kaynaklarını değerlendirmek amacıyla benzinli modellerin yanı sıra elektrikli otomobillerin de satışını yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>