BYD SUV modelini tanıttı: BYD Song Plus

0

BYD SUV modeli

Çin’in en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden BYD SUV modeli ile görücüye çıktı. BYD Song Plus, 17 bin 110 dolarlık satış fiyatına sahip.

BYD SUV modeli ile görücüye çıktı

Çin merkezli elektrikli otomobil üreticisi BYD, yüksek teknolojiyi uygun fiyatla sunmasıyla tanınıyor. BYD, bir süredir merakla beklenen SUV modelini görücüye çıkardı.

BYD Song Plus isimli bu model, akıllı 1.5 TI motora ve 182 beygirlik güce sahip. İç tasarımı ve teknoloji odaklılığıyla dikkat çeken aracın ön yolcu bölümünde akıllı etkileşime sahip dijital panel bulunuyor. Ön koltuklardaki bütünleşik tasarımla da bu SUV ile birlikte bir ilke imza atılmış. Dragon Soul isimli tasarım felsefesinin kullanıldığı araçta ‘sedanların zarafeti ve SUV’lerin gücü’ ön plana çıkarılmaya çalışılmış.

Aracın arka koltukları açıkken 574 litre, kapalıyken ise 1477 litre bagaj hacmine ulaşılıyor.

Bir önceki nesle göre yüzde20 daha güçlü olan Song Plus, yakıt tüketiminde de yüzde 15 oranında düşüş sağlıyor. DiPilot akıllı sürücü asistanı da bulunan araç hız sabitlemeden şerit dışına çıkıldığında uyarılmaya kadar birçok konuda sürüş takibi yaparak sürücüleri uyarıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>