ByteDance 2019 geliri ile önemli bir başarı yakaladı!

0

ByteDance 2019 geliri

TikTok’un sahibi olan ByteDance 2019 geliri ile önemli bir başarı elde etti. Çok farklı alanlarda yenilikçi projelere imza atan şirket, 17 milyar dolar barajını geçti.

ByteDance 2019 geliri: 17 milyar dolar

Çin merkezli ByteDance şirketi, son yılların en farklı şirketleri arasında yer alıyor. ByteDance, yapay zekadan müziğe hatta akıllı telefonlara kadar çok farlı alanlarda faaliyet gösteriyor.

Özellikle TikTok uygulamasıyla ByteDance’ın adını daha sık duymaya başladık. Bu durum şirketin gelirlerine de olumlu bir şekilde yansıdı. 2019 yılında ByteDance, 17 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı. 2018 yılındaki geliri 7.4 milyar dolar olan ByteDance, 2019’un ilk 6 aylık döneminde bile 2018 yılındaki gelirini geçmeyi başardı.

ByteDance’ın şu andaki piyasa değerinin ise 100 milyar ila 180 milyar dolar aralığında olduğu belirtiliyor. Şirketin 2020 yılında kullanıcı sayısında yaşadığı artış sayesinde, 2019 yılında elde ettiği geliri de geçmesi bekleniyor.

Reklam ve uygulama içi satın almalarla çok başarılı bir gelir politikası izleyen ByteDance, yükselişine devam ediyor. ByteDance’n şu anda 126 şehir 60 binden fazla çalışanı buluyor. ByteDance; Softbank, KKR gibi fonlardan yardım alarak piyasaya hızlı bir giriş yapmıştı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>