ByteDance başkanı önemli açıklamalarda bulundu

0

ByteDance başkanı

ByteDance başkanı Roland Cloutier, önemli açıklamalarda bulundu. Cloutier, Çin’in istese de TikTok kullanıcı verilerine erişemeyeceğini söyledi.

ByteDance başkanı güven veren açıklamalar yaptı

TikTok’un ana şirketi ByteDance, son yılların en yenilikçi şirketleri arasında yer alıyor. Yapay zekadan müziğe kadar birçok alanda projesi bulunan ByteDance, en çok da TikTok ile biliniyor.

Ancak birçok ülke TikTok’a adeta savaş açmış durumda. Bunun arkasındaki neden ise TikTok’ta kullanıcı verilerinin toplandığı ve bu verilerin satışının yapıldığı üzerine kurulu.

ByteDance’da güvenlik başkanı olarak görev yapan Cloutier, TİkTok’taki kullanıcı verilerine Çin dahil başka ülkelerin ulaşmasının neredeyse imkansız olduğunu söyledi. Cloutier’a göre sunucuların ABD’de yer alıyor olması, bu güvenlik önlemini daha da artırıyor.

Cloutier, bir hükümet veya güvenlik teşkilatı kendilerinden veri istediklerinde şirketin belirli bir prosedürünün olduğunu söylüyor. Ayrıca şimdiye dek Çin hükümetiyle paylaşımda bulunulmadığını da vurguladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>