ByteDance öneri algoritmasını piyasaya sürdü

0

ByteDance öneri algoritması

ByteDance öneri algoritması Volcano Engine markasını piyasaya sürdü. Volcano Engine’in TikTok’un başarısının arkasındaki kahraman olduğu belirtiliyor.

ByteDance öneri algoritması ile piyasada

TikTok’un sahibi ByteDance, ana tüketici uygulamalarının ötesine geçmeye çalışırken, kişiselleştirilmiş öneri algoritmasını daha fazla kurumsal müşteriye sunmak için Volcano Engine markasını piyasaya sürdü.

ByteDance’in öneri sistemi, TikTok, TikTok’un Çince versiyonu Douyin ve haber toplayıcı Toutiao gibi uygulamalarla başarısının “gizli sosu” olarak kabul ediliyor.

ByteDance yaptığı açıklamada, Volcano Engine’in kurumsal müşterilere öneri algoritması, veri analizi ve yapay zeka gibi teknolojiler sunacağını söyledi. Volcano Engine’in Perşembe günkü resmi lansmanından bir yıl önce zaten çalıştığını ve e-ticaret devi JD.com, akıllı telefon üreticisi Vivo ve otomobil üreticisi Geely gibi kurumsal müşterileri olduğunu söyledi.

Ayrıca konuya yakın bir kaynak tarafından bildirilene göre, Çin’deki Alibaba, Tencent ve Huawei gibi büyük teknoloji şirketlerinin hakim olduğu, zaten son derece rekabetçi bir sektör olan genel bulut bilişim hizmetlerini de eklemeyi planlıyor. Şu an için ByteDance, bulut hizmetleri planı hakkında yorum yapmayı reddetti. ByteDance’in gelirinin büyük kısmı, Douyin ve Toutiao gibi tüketiciye yönelik ürünlerden geliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>