ByteDance piyasa değeri açıklandı

0

ByteDance piyasa değeri

TikTok’un ana şirketi ByteDance piyasa değeri 100 milyar dolara ulaştı. ByteDance, TikTok gibi projeleriyle dünyanın en hızlı büyüyen şirketleri arasında yer alıyor.

ByteDance piyasa değeri 100 milyar doları geçti

Çin merkezli teknoloji devi ByteDance, yapay zekadan müziğe kadar çok farklı alanlarda faaliyet gösteriyor. ByteDance’ın son yıllarda en çok yükseliş yaşadığı projesi ise TikTok oldu.

Bloomberg tarafından yayınlanan raporla, ByteDance’ın piyasa değeri açıklandı. ByteDance’ın değeri 100 milyar dolar bandını geçti. Bundan 2 yıl önce 75 milyar dolar seviyelerinde piyasa değeri olan ByteDance, böylelikle son 2 yılda yüzde 33 oranında piyasa değerini artırdı. Bloomberg dışındaki bazı kaynaklarda ise ByteDance’ın değerinin 140 milyar dolar seviyesinde olduğu iddia ediliyor.

Çin merkezli olan ancak tüm dünyaya yayılmayı başaran ByteDance, evrensel bir platform olma yolunda çalışmalarına devam ediyor. Hatta Çinli kimliği nedeniyle ABD’de de sorun yaşamak istemeyen ByteDance’da, TikTok’un yeni CEO’su Amerikalı Kevin Mayer oldu.

Özellikle gençler arasında yaygın bir şekilde kullanılan ByteDance’ın uygulamaları, halen büyük bir potansiyele sahip. Çin istihbaratıyla iş birliği yaptığı iddia edilen TikTok’un, ABD’de hükümet dairelerinde çalışanların cihazlarında kullanımı yasaklanmıştı. Ancak ByteDance’a karşı tüm dünyada bunun dışında pek bir yaptırım uygulanmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>