C-band 5G için havalimanı bölgeleri seçildi

0

C-band 5G

FAA tarafından C-band 5G için havalimanı bölgeleri listesi yayınlandı. Listede 50 havalimanına yer verildi.

C-band 5G için havalimanı bölgeleri paylaşıldı

AT&T ve Verizon’un C-bandı 5G hizmetleri 19 Ocak’ta yayına giriyor. Bu hizmet, uçuş kesintisi riskini azaltmak için ABD’deki 50 havalimanı civarında tampon bölgelerde uygulanacak.

Federal Havacılık İdaresi, Chicago O’Hare International, Dallas-Fort Worth ve Los Angeles International gibi büyük yolcu merkezlerini içeren, seçtiği 50 havalimanının bir listesini yayınladı. Bu liste, Seattle-Tacoma International gibi sisli ve bulutlu yerlerdeki havaalanlarının yanı sıra Indianapolis International gibi kargo merkezlerini de içeriyor.

Taşıyıcıların 5G hizmetlerini 5 Ocak’ta yeni satın aldıkları frekansları kullanarak sunması gerekiyordu. Ancak FAA’nın ve Ulaştırma Departmanının genişlemelerini iki hafta daha erteleme talebine uymayı kabul ettiler. Yetkililer, yeni frekansların uçakların radar altimetreleri tarafından kullanılanlara çok yakın olduğu endişelerini araştırmak için fazladan zaman kullanmayı planlıyor. Cihazlar, uçakların zayıf görüş ve kötü hava koşullarında inmesine yardımcı olmak için uçak ile yer arasındaki mesafeyi ölçer. Kablosuz şirketler, 5G için C-bandı frekanslarının kullanılmasının havacılığı bozacağını reddediyor.

Listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>