Cadillac ilk elektrikli otomobilini gösterdi

0

Ekonomik ve çevreci özellikleriyle öne çıkan elektrikli otomobil konusundaki rekabet üreticiler arasında yarışa dönüşürken, lüks otomobil markaları da kendi elektrikli modellerini tanıtmaya başlıyorlar. 

Lüks elektrikli otomobil

ABD’li üretici Cadillac da ilk elektrikli modelinin bir görselini paylaşarak, elektrikli bir model geliştirdiğini duyurmuş oldu.

Cadillac’ın ilk elektrikli otomobil hakkında henüz detaylı bilgi verilmedi, dolayısıyla modelin ismi ve teknik özellikleri henüz bilinmiyor. 

Ancak Cadillac Başkanı Steve Carlisle’ın yaptığı açıklamada, aracın pil tasarımının devrimsel olduğunun altı çiziliyor. Araç sahiplerinin, araca kolayca yeni piller ekleyebileceklerini ve böylece hem pil kapasitesini artırabileceklerini hem de eskiyen pilleri kolayca değiştirebilecekleri anlaşılıyor.

Cadillac ayrıca bu mimariyi temel alarak, farklı elektrikli otomobil modellerini de kolayca tasarlayıp piyasaya sürebilecek.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>