Çalışanlar CEO’ya otomobil hediye etti!

1

İş dünyasında, yüksek performans gösteren şirket çalışanlarına yöneticileri tarafından prim verilmesi çok alışıldık bir olaydır ama bir şirketin çalışanlarının birleşerek, şirketin CEO’suna prim vermeleri tarihe geçecek bir olay olarak karşımızda duruyor.

Olayın sebebiyse, Gravity Payments isimli yeni bir dijital ödeme sistemleri şirketinin, tüm çalışanlar için minimum ücreti yıllık 70 bin dolara çıkarması.  Böylece şirkette çalışan temizlikçiler bile ayda 6 bin dolara yakın gelir elde etmeye başladı. Bazı çalışanların maaşının ikiye katlandığı da dikkat çeken bir diğer detay.

Bu büyük maaş zammının kaynağı ise şirketin kaynakları değil, CEO’nun kendi maaşıydı. Yılda 1,1 milyon dolar maaşı olan CEO Dan Price, kendi maaşından kestiği bölümü çalışanlara dağıtınca, şirketteki minimum maaş aylık 6 bin doları buldu. Bu hareketi ile Dan Price hem şirket içinde hem de Silikon Vadisi’nde kahraman ilan edildi.

ceo 1

Ardından, maaş zamlarını alan şirketin 120 çalışanı, CEO’ya çok sevdiği ancak henüz satın alamadığı Tesla otomobili hediye etmeye karar verdi ve kendi aralarında topladıkları 100 bin dolara yakın fonla Dan Price’a, yepyeni bir Tesla’yı hediye ettiler. Dan Price sadece bu maaş düzenlemesi ile değil, şirket içindeki uygulamaları, çalışma saatleri konusundaki tutumu, çalışanlara sağladığı özlük hakları gibi detaylar nedeniyle ABD’deki en iyi patron olarak tanıtılıyordu.

Yorumlar

  1. Bizde niye yok lan!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>