Çalışanlar için blockchain kimlik sistemi kullanılacak

0

çalışanlar için blockchain

Güney Kore’de çalışanlar için blockchain sistemi kullanılacak. KISA isimli Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı bu sistemi kullanan ilk kurum olacak.

Kamu çalışanları için blockchain kimlik

Birçok ülkede çalışanların ve kamu kurumlarının güvenliği ve gizliliği için blcockhain tabanlı sistemler geliştiriliyor. Güney Kore’de bu amaçla önemli bir adım atılmış durumda.

Kore İnternet ve Güvenlik Ajansı çalışanları, blockchain tabanlı kimlik sistemi kullanacak. Çalışanlar için kimlik doğrulamanın çok daha ötesinde olan bu sistem sayesinde, kurum içindeki imkanlardan da dijital bir şekilde yararlanılabilecek. Örneğin kafelere erişim, kütüphaneden ödünç kitap alma gibi işlemler de bu blockchain tabanlı kimlik üzerinden sağlanabiliyor.

Ekim ayına kadar genel merkezde kullanıma geçecek bu sistem, yıl sonunda Seul ve diğer ofislerde de kullanımda olacak.

Kurumda başkan olarak görev yapan Kim Seok-Hwan, sistemin sadece çalışan rahatlığı ve güvenliğini artırmakla kalmayıp, ilgili kuruluşlarla olan süreçlerde de kimlik doğrulama yapmasını umduğunu söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>