Techinside Google News
Techinside Google News

Çalışanlar ne kadar sosyal medyada?

Secretcv.com mesai saatlerindeki sosyal medya kullanım alışkanlıklarını belirlemek için bir araştırma yaptı.
- Advertisement -

19 Kasım–10 Aralık 2014 tarihleri arasında yapılan anket çalışmasına 11 bin 300 aday katıldı. Anket sonuçları hayatımızın her alanında olan sosyal medyanın mesai saatlerinde de bizi yalnız bırakmadığını ortaya koyar nitelikte.

Sosyal medyada en çok neyi takip ediyorsunuz? Sorusunun sorulduğu adaylar, yüzde 48 ile “işimle ilgili gruplar ve sayfalar” yanıtını verdi. “Arkadaşlarımı” takip ediyorum diyen aday sayısı yüzde 25 olurken, “Moda,Trendler ve Hobiler”le ilgili sayfaları takip edenler yüzde 24 oldu. yüzde 3’ü ise “Ünlüler ve hayran olduğum kişileri” takip ediyorum yanıtını verdi. Bu sonuçlarda gösteriyor ki yoğun iş temposundan nefes almak isteyen adaylar soluğu sosyal medyada alıyor.

Adaylara, “Mesai saatlerinde iş harici konularla ilgili internette kaç saat vakit geçiriyorsunuz?” diye sorulduğunda ise yüzde 53’ü 0 ila 1 saat yanıtını verdi. İnternette 1 ila 3 saat geçiren adayların oranı yüzde 30 olurken, 3 saatten daha fazla internette zaman harcayan adayların oranı yüzde 17 oldu.

Mesai saatlerinde iş dışı konulara eğilimi anlamak için sorulan internette en çok hangisine vakit harcıyorsunuz sorusuna ise adaylar, yüzde 54 ile “haberler”, yüzde 35 ile “sosyal medya” yanıtını verdi. Adayların sadece yüzde 7’si “alışveriş yapıyorum” derken, yüzde 4’ü de “dizi izliyorum” dedi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir