Çalışanları Apple’ın uzay gemisine çarpıyor

0

Dünyanın en zengin şirketi Apple, şanına yaraşır bir merkez binası inşaa etmek için uzun yıllar ve 5 milyar dolardan fazla para harcadı. Ancak binada Apple yöneticilerinin tahmin ettiği bir sorun olabilir mi?

Uzay gemisi

Apple Park adını alan ancak herkesin “uzay gemisi” olarak tanımladığı yeni merkez binanın dışını kaplayan cam duvarlar, binanın bahçesinde yürüyen çalışanlar için optik ilüzyonlar yaratıyorlar ve günün bazı saatlerinde, güneşin açısına göre, bazı çalışanlar camları fark edemeyip çarpıyorlar. 

Daha şimdiden 3 Apple çalışanı, ciddi yaralanmaya sebep olacak hızlarda binanın camlarına çarptılar ve iç kanama geçirmediklerinden emin olmak için binanın revirinde kontrolden geçmek zorunda kaldılar.

Öyle görünüyor ki, Apple’ın tasarımcları bu kez büyük bir hata yaptılar ama bu hatayı güncelleme yayınlayarak düzeltmek mümkün görünmüyor. Bakalım Apple, ağır bir kazaya neden olmadan bu sorunu çözebilecek mi?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>