Techinside Google News
Techinside Google News

Çalışanların rüyalarını süsleyen 10 BT şirketi

Yetenek avcısı bir şirketin sunduğu veriler, büyük çaplı markalar ve BT şirketlerinin hangilerinin çalışanlar için daha cazip olduğunu ortaya çıkarttı.
- Advertisement -

community-employeeSeattle merkezli Poachable adlı girişimin paylaştığı bilgilere göre, iş dünyasının “en çok çalışılmak istenen şirketleri“nin başında Google geliyor. İşçi ve işvereni aynı platformda buluşturan, personel arayanlara, çalışanların kimliklerini gizleyip, sadece özelliklerini bildiren Poachable aynı zamanda bir bakıma yetenek avcısı platformu olarak da görülüyor.

Network World’ün haberine göre Poachable’ın sisteminde şu an 25 bin pasif iş arayan insan bulunurken, 200 aktif çalışan sistemi kullanıyor. Şirketin kullandığı yöntemin meyveleri ise, az önce belirttiğimiz gibi sonuçlarda kendini gösteriyor. Girişimin topladığı verilere göre iş arayan kitlenin en çok arzu ettiği marka tahmin edilebileceği gibi Google iken, ikinci sırada Apple ve üçüncü sırada ise online alışveriş devi Amazon bulunuyor.

Açıklanan ilk 10 ise şu şekilde; Google, Apple, Amazon, Facebook, Microsoft, Uber, Twitter, LinkedIn, Airbnb, Netflix. Bu sıralama son iki aydır hiç değişikliğe uğramamış. Teknoloji dünyasının dışından ilk 40’a girmeyi başaranlar arasında ise Tesla Motors, Nike ve Disney gibi firmalar bulunuyor.

Poachable’ın uzun listesindeki en çok talep gören BT şirketlerinin de, 1. Microsoft 2. IBM 3. Salesforce.com 4. Oracle 5. Cisco 6. HP 7. Dell 8. VMware 9. SAP 10. EMC 11. Siemens 12. Citrix 13. Symantec şeklinde olduğu görülüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir