Çamaşır yıkayan ve ütü yapan mobil uygulama: Mr Jeff

0

Mobil uygulama Mr Jeff, temizlenmesini ya da ütülenmesini istediğiniz çamaşırlarınızı ne zaman ve nereden isterseniz alıp teslim ediyor

2015 yılında kurulan İspanyol startup şirketi Mr Jeff, mobil uygulaması aracılığıyla erişilebilen bir çamaşırhane hizmeti sunarak çamaşırlarınızın yıkanmasını sağlıyor. Kuru temizleme, ütü ve çamaşır yıkama olarak üç ayrı hizmeti bir arada sunan Mr Jeff, aylık sabit bir ücret karşılığı kıyafetlerinizi istediğiniz adres ve saatte alıp, yıkayıp ütüleyip 48 saat içinde teslim ediyor.

50’dan fazla franchise verdi

Şu anda İstanbul’da hizmet veren Mr Jeff, kısa zamanda diğer şehirlere de yayılmayı hedefliyor. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika genelindeki çamaşır yıkama ve kuru temizleme hizmetlerine olan talep nedeniyle franchise ile büyümeye devam eden Mr Jeff, Türkiye’yi de en önemli bölgesel pazarlardan biri olarak görüyor. Kasım ayı içinde İstanbul İzmir ve Ankara 3 ilde 7 aktif şubesi olması beklenen Mr Jeff, 50’nin üzerinde franchise anlaşmasını tamamladı. Mr Jeff’in hedefi ise yıl sonuna kadar bu rakamı 150’ye ulaştırmak.

30 Ekim’de ismi değişti, “Jeff” oldu

Türkiye pazarına Mr Jeff adıyla giren şirket, 30 Ekim itibarıyla dünyada Beauty Jeff ve Fit Jeff adı altında güzellik ve fitness servisleri vermeye başlayacağı için Jeff adıyla yola devam edecek. Beauty Mr Jeff ve Fit Mr Jeff hizmetleri Türkiye’de ise yeni yılda hizmete girecek.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>