Çamlıca TV Kulesi’nde test çalışmaları yıl sonunda başlayacak

0

Bakan Cahit Turhan, Çamlıca Tepesi’ndeki antenlerin kaldırılacağını söyledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Çamlıca TV Kulesi inşaatında inceleme yaptı. Projenin yüzde 85’inin tamamlandığını söyleyen Turhan, yıl sonunda kuledeki test çalışmalarına başlanacağını belirtti. Turhan, “2020 yılı ortalarında Çamlıca Tepesi’nde görüntü kirliliği oluşturan antenler büyük oranda kaldırılacak” dedi. 

Yüzde 85’i bitti

Bakan Cahit Turhan’ın verdiği bilgiye göre, Çamlıca Televizyon Kulesi ile burada bulunan, öncelikli olarak radyo vericileri olmak üzere, zaman içerisinde televizyon vericileri de dahil büyük bir bölümü kaldırılarak tek bir kule üzerinde toplanacak. Turhan, “Bu kapsamda ilgili katlar olan 36, 37, 42 ve 43. katlara birleştirici, verici, soğutucu gibi ekipmanları Temmuz ayı içerisinde yerleştirmeyi planlıyoruz. Şu ana kadar yüzde 85’lik bir ilerleme sağlamış bulunuyoruz. Hedefimiz, bu yıl sonunda Çamlıca Televizyon Kulesi’nde test çalışmalarına başlamak. Bununla birlikte, 2020 yılı başından ilk yarısına kadar Çamlıca Kulesi’nde görüntü kirliliği oluşturan antenlerin önemli bir kısmı etap etap temizlenecek” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>