“CampFire” ateşi yanmaya hazır

0

Geliştirdiği bankacılık, ödeme ve ticaret uygulamalarıyla mobil teknoloji alanında dünya liderleri arasında yer alan Monitise’ın düzenlediği ve Android platformu için kod geliştirmeye odaklanan CodeCamp İstanbul serisinin ilk ayağı 27 Eylül tarihinde, tüm gün sürecek CampFire etkinliğiyle sona eriyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi Arı 3 Teknokent  Konferans Salonu’nda yapılacak etkinlik herkesin katılımına açık olacak. Etkinliğin katılımcıları, Monitise uzmanlarından mobil yazılım geliştirme süreçlerinin yanısıra UI ve UX’in önemi, tasarım eğilimleri, uygulama pazarlama ve kalite kontrol süreçlerine dair sunum ve panelleri izleyebilecek. Katılımcılar etkinlikte Google Glass, Beacon, akıllı saatler, Agile/Scrum metodolojileri, sağdan sola yazılan dillerin mobile adaptasyonu ve iOS 8 gibi konulara dair de yeni bilgiler edinebilecekler. Etkinlikte ayrıca CodeCamp İstanbul programında ileri seviyede Android yazılımı öğrenen ve hayallerindeki uygulamayı geliştiren 12 öğrenci, geliştirdikleri uygulamaları CampFire Day katılımcılarıyla, kısa demo sunumları yaparak paylaşacak.

Geliştirdikleri uygulamaları CampFire katılımcılarına sunacak olan 12 öğrenci, CodeCamp İstanbul eğitim programına katılarak Android’deki yenilikler, Android Studio ve Gradle’a giriş, yeni Android geliştirme araçları, Halo ve Material design, uygulama güvenliği, Google Play servisleri ve test süreci gibi konularda Monitise uzmanlarından eğitim alacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>