Cankurtaran drone sahillerde görev yapıyor

0

Cankurtaran drone

Cankurtaran drone İspanya sahillerinde görev yapmaya başladı. Bu drone ekibi, boğulma vakalarına daha hızlı müdahale edilmesini sağlayacak.

Cankurtaran drone tüm sahillerde çalışacak

İspanya’nın Valencia şehrinde cankurataran drone’lar çalışmaya başladı. Görevliler, drone üzerindeki kameralar sayesinde tüm sahili ekran üzerinden kontrol edebiliyor. Herhangi bir boğulma vakasına denk gelindiğinde ise drone o bölgeye yönlendiriliyor. Daha sonra boğulma tehlikesi yaşayan kişiye drone ile yukarıdan can yeleği veriliyor. Ayrıca tüm bu olaylar gerçekleşirken görevli sahil ekibine bilgi veriliyor ve müdahalede hız kazanılıyor.

Şu anda sahillerde aktif olarak çalışmaya başlayan bu drone’ların gelecek yıl içerisinde İspanya’nın tamamında kullanılması hedefleniyor. Drone’lar ile güvenliğin sağlanması, turistik açıdan da İspanya için önemli bir başarı olacak gibi görünüyor. Bu drone sisteminin, dünya çapında yaygınlaşması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>