Canon fotoğraf temizleme uygulaması: Photo Culling

0

Canon fotoğraf temizleme uygulaması

Canon fotoğraf temizleme uygulaması Photo Culling’i duyurdu. iOS kullanıcıları bu uygulamayla fotoğraf rulolarını temizleyebilecek.

Canon fotoğraf temizleme uygulaması

Fotoğraf sektöründe cihazlarının yanı sıra dijital hizmetleriyle de ön plana çıkan Canon, yeni bir uygulama duyurdu. Photo Culling isimli bu uygulama kullanıcılara fotoğraflarını temizlemeleri için önemli bir kolaylık sağlıyor.

Özellikle de fotoğraf kalitesinde yaşanan artış, bu fotoğrafların boyutlarının da artmasına neden oldu. Böylelikle kullanıcılar fotoğraf silerek çeşitli çözüm arayışlarına girebiliyor. Photo Culling ise yapay zeka desteğiyle fotoğraf silmeyi daha kolay hale getiriyor.

Uygulama, kullanıcılara silmek isteyebilecekleri fotoğraflarla ilgili önerilerde bulunuyor. Yani bir nevi galeride ayıklama yapıyor. Similar Culling özelliği sayesinde birbirine benzeyen ve kullanıcının silmek isteyebileceği fotoğraflar kullanıcılara sunuluyor. Whole Culling özelliği ise parazit fotoğrafları ayıklıyor. Yani gözün kapalı çıkması, keskinlik gibi durumları analiz ederek kullanıcılara önerilerde bulunuyor.

App Store’da yayınlanan uygulamanın Android için gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>