Canon ve NT-ware’den Microsoft Universal Print desteği!

0

Dijital dönüşüm sürecinin en önem yapıtaşı olan bulut tabanlı çözümlere dair ürün ve hizmetler her geçen gün artıyor. Bu ürünlerini genişleten şirketler arasında Canon ve NT-ware‘i sayabiliriz. Teknoloji devleri, bu kapsamda yaptıkları yatırıma bir yenisini daha ekledi ve dijitalleşme alanında sundukları ürün ve hizmetlerde Microsoft tarafından geliştirilen Universal Print’i desteklediklerini açıkladı.

Microsoft Universal Print için Canon ve NT-ware’den destek

Universal Print hizmetinden yararlanmak isteyen kuruluşlar, Canon’un ileri seviye teknolojiye sahip yazıcısı imageRUNNER ADVANCE’in aygıt yazılımında yerleşik olarak bulunan yerel destekten ve ücretsiz uniFLOW Online Express veya opsiyonel uniFLOW Online tarafından sağlanacak ek özelliklerden faydalanabilecek.

Tüm işletmeler ve eğitim kurumlarına Microsoft 365 sistemi üzerinden modern baskı hizmeti sunmak adına tasarlanan Universal Print, bazı önemli Windows Server yazdırma altyapılarını Microsoft 365’e taşıyarak, kullanıcılara, baskı yönetimi özelliklerini sunuyor. Universal Print, sürücü yönetimine ve kurulumuna ihtiyaç duyulmayan yazıcı modelinden bağımsız tek bir sürücü kullanma özelliği sayesinde kullanıcılara zaman kazandırıyor.

Dünyanın her yerindeki çeşitli Azure veri merkezlerinde kullanılan, opsiyonel bir yüzde 100 bulut çözümü olan uniFLOW Online, Universal Print entegrasyonu sayesinde kullanıcılarına birçok yeni özellik sunabilecek. Bunlar arasında; tek bir evrensel kuyrukla güvenli baskı alabilme özelliği ile kullanıcıların işlerini Universal Print’i yerel olarak desteklemeyen cihazlar da dahil olmak üzere, herhangi bir uyumlu cihaza yazdırmalarına olanak tanıyan My Print Anywhere özelliği de yer alıyor.

Bu özelliklerin yanı sıra kapsamlı muhasebe (baskı, fotokopi, faks, tarama), fiyat verme, maliyet çıkarma merkezleri ve raporlama ile macOS ve Chrome OS gibi diğer istemci işletim sistemleri için destek özellikleri de sistemde yer alıyor.

imageRUNNER ADVANCE cihazları, toplu olarak uniFLOW Online sistemine kaydedilerekyönetim yükleri hafifletilebiliyor. Kullanıcılar, Windows yazdırma iletişim kutusundan veya Canon cihaz paneli üzerinden çift taraflı çıktı, delik delme ve çok konumlu zımbalama gibi desteklenen sonlandırma özelliklerinden yararlanabiliyor.

Universal Print erişimi, Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirilmesi beklenen uniFLOW Online dağıtım güncellemesi ile kullanılabilecek. Büyük kuruluşlar, resmi lansman tarihinden önce uniFLOW Online üzerinden Universal Print entegrasyonunu deneme fırsatı bulacak.

Microsoft Corporation baş program yöneticisi Issa Khoury: “Universal Print, Microsoft 365 müşterilerimizin buluttaki baskı altyapılarını taşımalarına ve yönetmelerine yardımcı olmak adına geliştirildi. Bu hizmetin kapsamını genişletmek ve ortak müşterilerimizin sürekli değişen iş ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak adına Canon ve NT-ware ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Canon’un piyasada Universal Print için yerel desteğe sahip baskı cihazlarına sahip olması bizi gerçekten heyecanlandırıyor.” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>