Canon’dan Océ Arizona 1200

0

Görüntüleme çözümlerinde dünya lideri olan Canon Europe,Océ Arizona 1200 Serisi UV düz yatak yazıcıların küresel tanıtımını yaptı. Mükemmel baskı kalitesi, çok yönlü uygulamalar ve kolay kullanım arayan baskı hizmeti sağlayıcıları (BHS) için tasarlanmış olan Océ Arizona 1240, 1260 ve 1280, tabela ve teşhir sektörü, özellikli baskı üreticileri, çoğaltıcılar ve fotoğraf laboratuvarları için ideal yazıcılar.

Ahşap, seramik ve cama direkt baskı

Yeni serinin gerçek düz yatak yapısı, geniş format baskıda en çok yönlü platformu sağlamak üzere tasarlandı. BHS’ler, tuval, ahşap, seramik veya cam gibi çeşitli alışılmadık malzemelere direkt olarak baskı yapabiliyor. Paketleme ve duvar kaplaması gibi yüksek yoğunluklu veya dokulu uygulamalarda kusursuz hizalama ile çoklu baskı gerçekleştirebiliyor. Serinin daha güçlü vakum sistemi, çarpık ve sert ortamların güvenilir olarak yerleştirilmelerini sağlarken, yeni UV kurutma sistemi, en ince ve ısıya en hassas ortamlar üzerine baskı yapabilmek için yüzey ısısını düşürerek perakende teşhirleri ve satış noktası tabelaları için kusursuz bir çözüm olmasını sağlıyor.

Océ Arizona 1200 serisi, toplam üretim kapasitelerini artırmak ve daha yüksek kaliteli uygulamaları ve pazarları hedeflemek isteyen BHS’lerin filoları için, kolay kullanımın yanı sıra, kalite, çok yönlülük ve güvenilirlik sağlayan ideal bir ilavedir. Sezgisel kullanıcı arayüzü, yazdırma işlerini daha sonraki baskılarda kullanmak üzere arşivler ve hızlı değiştirilebilen mürekkep sistemi, kullanıcının baskıyı yanlış yüklemesini otomatik olarak önler.

Pazarın en tasarruflu teknolojisi

Cihazlar altı renge kadar mürekkep kullanabiliyor ve bunlara beyaz ve vernik de eklenebiliyor. Opsiyonel açık mavi ve açık macenta mürekkeplerin eklenebilmesi, fotoğraf ve güzel sanatlar uygulamaları için olağanüstü baskı kalitesi sağlıyor. Serideki yazıcılar, yumuşak renk geçişleri ve dolu renkler yanında net metin ve çizgiler üretmek için ödüllü Océ VariaDot görüntüleme teknolojisini kullanıyor. Piyasadakii en yüksek mürekkep tasarrufunu sunan Océ Arizona 1200 Serisi, m2 başına ortalama 8 ml mürekkep kullanımı ile rekabet edebilen maliyetlerle yüksek kaliteli baskı için idealdir.

Canon Europe’un Avrupa TDS/DGS Pazarlama Direktörü Pierre-Olivier Esteban, 1200 serisi için şöyle konuşuyor: “Orta hacimli BHS’ler, ister grafik iletişime, ister paketlemeye, endüstriyel baskıya veya perakendeyi hedeflenmiş olsunlar, karşılarında büyümelerini sürdürebilmek için dev bir fırsat var. Ancak, rekabet edebilmek için, bir dizi yüksek kaliteli ürünü maliyet etkin bir şekilde üretip sunmaya hazır olmalılar. Océ Arizona 1200 serisi, özel olarak bu gereklilikleri düşünerek tasarlandı ve geliştirildi. Sonuç: olağanüstü yüksek kalitede, sağlam ve güvenilir bir makine serisi ve Canon’un bu sektördeki ürün gamının arkasındaki yenilikçiliğinin ve uzmanlığının bir kanıtı. Geniş format pazarı büyümekte ve müşterilerimizin de buna paralel olarak büyümelerinin her adımında onlara yardımcı olmaya kararlıyız. ”

Öne çıkan özellikleri:

 • Opsiyonel açık Mavi ve açık Macenta renkleri kullanarak 6 renkli baskı desteği ile ödüllü Océ VariaDot™ gri tonlamalı baskı kalitesi
 • Sert ortamlara yazdırma yeteneği ile gerçek düz yatak baskı
 • Saatte 35 m2 ile Express mod baskı
 • Üstün nokta yerleştirme ile Yüksek Çözünürlük baskı modu
 • 125 x 250 cm veya 250 x 308 cm olarak iki farklı boyutta ve dört, altı veya sekiz renk kanalı ile üç yapılandırma
 • Rulo Ortam Seçeneği ile 2,2 genişliğe kadar esnek ortamlara optimize baskı
 • Otomatik Baskı Kafası Bakım Sistemi (APMS) ile el kullanılmadan yürütülen hızlı ve güvenilir baskı kafası temizleme
 • Altı/yedi bölgeli vakum sistemi ile sert ortam standart boyutları için optimize edilmiş
 • Hava basınçlı ortam hizalama pimleri ile sert medyanın kolay ve hassas beslenebilmesi
 • Sürekli Yazdırma – Ortamın yüklenmesi/boşaltılması ile aynı anda yazdırma yeteneği için çift kaynaklı ve bağımsız vakum sistemleri (XT modeller)
 • Adımla-ve-Tekrarla, ayna ve toplu iş tanımlama gibi gelişmiş operatör paneli işlevselliği

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>