Capcom siber saldırı istatistiklerini güncelledi

0

Capcom siber saldırı

2020 Kasım’da Capcom siber saldırıya uğramıştı. Capcom siber saldırı için yayınlandığı istatistiklerde güncelleme yaptı.

Capcom siber saldırı istatistikleri

Oyun sektörünün dev isimlerinden Capcom, 2020 Kasım’da çok büyük bir siber saldırıya uğramıştı. Bu siber saldırıda şirketin gizli bilgileri de çalınmıştı.

Saldırıda 11 milyon dolarlık Bitcoin fidye istenmiş ve 2 bin Capcom sunucusu hackerlar tarafından ele geçirilmişti. Capcom tarafından yapılan detaylı inceleme sonrasında 16 bin 406 kişinin kişisel bilgilerinin çalındığı tespit edildi. Bu kişilere ait isim, adres ve iletişim bilgileri hackerların eline geçmiş oldu. Ayrıca şirkete ait satış raporları, oyun geliştirme belgeleri ve finansal veriler de hackerların ulaştığı bilgiler arasında yer aldı.

Capcom tarafından yapılan açıklamada hiçbir kullanıcının kredi kartı bilgilerinin ele geçirilmediği belirtildi. Gerekçe olarak ise ödeme sağlayıcısının üçüncü taraf bir şirket olması gösteriliyor.

Capcom tarafından yapılan açıklamada müşterilerden en içten şekilde özür dilendi. Ancak Capcom’un müşterilerinin güvenliğini sağlayamaması nedeniyle büyük bir ceza alması da bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>