Beyaz Fırın sorunlarını Office 365 ile çözdü

1

Beyaz Fırın’ın daha önceki e-posta altyapısında yaşanan problemlerin bazı durumlarda doğrudan verimliliği etkileyecek boyutlara geldiğini söyleyen Beyaz Fırın Yöneticisi Nathalie Suda, şunları söyledi: “Tüm cihazlardan kolayca ulaşılabilen ve cihazlar arasında senkronize olabilen, yüksek güvenliğe ve hizmet sürekliliğine sahip bir e-posta çözümüne ihtiyaç duyuyorduk. Ayrıca e-posta sunucumuzla ilgili bakım, yönetim ve yedekleme gibi süreçlerin getirdiği zahmetten kurtularak asıl işlerimize daha fazla odaklanmak istiyorduk. Office 365 tüm beklentilerimizi karşılayan ideal bir çözüm olarak karşımıza çıktı.”

Beyaz Fırın’ın Office 365’i seçmesindeki en önemli sebeplerden birinin özellikle bilgi teknolojileri yatırımlarında yüzde 70’e varan fiyat avantajı sağlaması olduğunu ifade eden Suda, şunları ekledi: “Office 365’in şirkete sağladığı en önemli katkı BT yatırım maliyetlerini azaltarak şirket kârlılığını artırması oldu. Office 365 ile buluta geçmeden önce bünyemizde bulunan Exchange Server yazılımını yapılandırmayı ve internete açmayı planlıyordu. Office 365, bu yatırıma gerek bırakmadı. Ayrıca sistemin devamlılığı için ödenmesi gereken fiber hat kirası, yedekleme hizmetleri ve bakım hizmetleri gibi maliyetlerini de gereksiz hale getirdi. Tüm e-posta sistemini kurgulamak için Office 365’e ayırdığımız bütçe, aynı hizmeti kendi bünyemizde vermek için kiralamamız gereken internet hattı kirasının yarısından bile az oldu ve Beyaz Fırın’a önemli bir maliyet avantajı sağladı.”

Çözümün yalnızca şirketteki e-posta altyapısıyla ilgili sıkıntıları gidermekle kalmadığını ifade eden Suda, “Office 365 ile gelen Lync yazılımı sayesinde şube müdürleri arasındaki toplantıları da artık çevrimiçi olarak yapabiliyoruz” dedi.

Office 365’in her ölçekte şirketin zamandan ve paradan tasarruf ederek değerli kaynaklarını daha etkin bir şekilde kullanabilmelerine olanak sağladığını söyleyen Microsoft Türkiye Ürün Pazarlama Yöneticisi Berfin Ötümlü ise şunları söyledi: “İçerisinde Microsoft Office, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Exchange Online ve Microsoft Lync Online ürünlerini paket halinde sunan Office 365, çalışanların PC, tablet ve akıllı telefonlarından çalışmalarına imkan tanıyor. Değişimi yakalamak isteyen ve dijital dünyada etkili rekabet edebilmek için tüm KOBİ’lere Office 365 ürününü öneriyoruz.”

Yorumlar

  1. 24 saat açık kalacak bir Tictoc hesabıyla Office yekûnundan da kurtulunabilirdi oysa. Sipariş almak için office açmakpek mantıklı gelmedi bana. Zaten 360 hem pahalı hem de gereksiz bir yazılım.

    Bu arada yeri gelmişken Office 2003’üde analım. Efsaneydi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>