Techinside Google News
Techinside Google News

CarPlay artık SharePlay destekli!

WWDC 2023'te Apple yeni ürünlerini tanıttı. SharePlay özelliği artık CarPlay e de geldi. Peki nasıl kullanılacak ve ne sağlayacak?
- Advertisement -

WWDC 2023’te Apple yeni ürünlerini tanıttı. SharePlay özelliği artık CarPlay’e geldi. Peki nasıl kullanılacak ve ne sağlayacak?

Tüm dünyanın heyecanla takip ettiği WWDC 2023 dün sona erdi. Apple, yeni 15 inçlik Macbook Air, Mac Pro gibi ürünlerini, iOS 17, iPadOS 17, macOS 14 gibi yazılımlarını ve yeni teknolojilerini tanıttı. Apple’ın yeni gözlüğü Vision Pro ise büyük ses getirdi. Tüm bunların yanında CarPlay büyük bir güncelleme almadı. Fakat SharePlay adlı özellik CarPlay’e eklendi. CarPlay ile SharePlay kullanımı nasıl olacak?

CarPlay ile SharePlay kullanımı nasıl olacak?

Yeni SharePlay, arabanızdaki iPhone sahibi tüm kullanıcılara dinlediğiniz müziği kontrol etme imkanı sunuyor. Yani arkadaşlarınızla arabanıza bindiğinizde oluşturduğunuz çalma sırasına arkadaşlarınız müzik ekleyebilecek, sıralarını değiştirebilecek. Kısacası siz araba kullanırken kendi telefonuzu vermenize gerek kalmadan arabanızdakiler, sizin oluşturduğunuz çalma sırasını düzenleyebilecek.

Apple, SharePlay’i şu an için yalnızca kendi Music uygulamasından gösterdi. Hangi uygulamalara bu desteğin geleceğini ise belirtmedi. Görünüşe göre önce Apple Music uygulaması bu özelliği alırken diğer uygulamalar biraz beklemek zorunda kalacak.

Bu özelliğin en iyi yanı Apple’ın eşleştirme sürecini diğer aksesuarlarda olduğu gibi hızlı ve sorunsuz hale getirmesi. CarPlay bulunan bir araca bindiğinizde SharePlay hakkında bir bildirim alacaksınız ve bağlanma sürecini gerçekleştireceksiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir