CarrefourSA e-ticaret satışlarını ikiye katladı

0

CarrefourSA 2019 sonuçlarını açıkladı ve e-ticaretteki gelişmeler hakkında bigi verdi

 CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, e-ticaret satışlarını yüzde 102 artırdıklarını söyledi. CarrefourSA’nın 2019 yılı sonuçlarını değerlendiren Kutay Kartallıoğlu, “Online alışveriş platformumuz Carrefoursa.com ile trafiğimizi yüzde 100’ün üzerinde, satışlarımızı da yüzde 102 artırdık. Aylık ortalama 4 milyon ziyaretçimizin yüzde 80’i mobil cihazlardan geliyor. Mobil uygulamamızın indirilme sayısı 520 bini geçti” dedi. Bununla birlikte, Kartallıoğlu e-ticaretten elde ettikleri ciro hakkında bilgi vermedi.

Dijital taraftaki işbirlikleri

Dijital taraftaki işbirliklerine de değinen Kartallıoğlu, Hepsiburada ile yaptıkları projeye ilişkin şunları söyledi: “Hepsiburada ile HepsiExpress olarak adlandırdığımız iş birliğine başladık. Hepsiburada müşterileri, HepsiExpress üzerinden CarrefourSA kalitesi ve güvencesiyle market alışverişi gerçekleştirebiliyor. Siparişler, CarrefourSA marketlerinde hazırlanarak HepsiExpress müşterilerine ulaştırılıyor.”

CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu 2019 yılında 6,4 milyar TL ciro ile yüzde 23 büyüdüklerini sözlerine ekledi. Bu arada, CarrefourSA’nın HepsiExpress ile yaptığı işbirliğine ait işbirliğini şuradan okuyabilirsiniz.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>