CarTrade yatırım turunda 55 milyon dolar aldı

0

Mumbai merkezli otomobil firması CarTrade, Singapur merkezli yatırım şirketi Temasek Holdings’in liderliğinde yeni bir fon turuna başladı. Fon dönemini iyi bir şekilde geçiren CarTrade’in 55 milyon dolarlık kaynak sağladığı açıklandı. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapılırken, açıklamada turda yer alan diğer yatırımcıların adları açıklanmadı ve sadece Temasek Holding’in adı verildi. Yeni finansmanı satın alımlar, otomobil finansmanı gibi yeni segmentlerde kullanmayı hedefleyen marka, tüketicilere, bayilere sunulan hizmetleri geliştirmeyi planlıyor.

Temasek’ten Bir Yatırım Daha!

Şirket, daha önce Temasek Holdings ve March Capital’den 145 milyon dolar almıştı. CarTrade bünyesinde yatırımlar ile birlikte iki farklı birim oluşturulurken, CarWale bölümünde yeni otomobiller CarTrade’de ise ikinci el araç alım satımı üzerine yoğunlaşılıyor.

Otomobil alanında gösterdiği performansın yanı sıra bisiklet perakende bölümü de oluşturuldu. Yatırımlar sayesinde kolayca satın almalarını gerçekleştiren CarTradei Bikewale ile anlaşma sağlayarak bisiklet alanını bünyesine kattı.

CarTrade, benzer hizmetler sunan QuickrCars gibi servislerle rekabet içerisinde olduğu gibi aldığı yatırımlar ile birlikte bu alanda daha iyi şartlara sahip oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>