CastBox uygulaması, Podcast aramalarınızı kolaylaştırıyor

0

Kaliforniya merkezli bir startup olan CastBox, poadcast kullanıcıları için belirli bir konuyu daha kolay aramalarını sağlayan benzersiz bir algoritma geliştirdi. CastBox, aradığınız konu hakkında onlarca ilgisiz podcast’i izlemenize gerek kalmadan, istediğiniz aramayı yapabiliyor.

2016’da kurulan CastBox, yazılım mühendislerinden oluşan küçük bir startup ekibi olarak başladı. Sadece 10 ay içinde 3 milyondan fazla kullanıcı tarafından ücretsiz olarak indirilen uygulamayı, günlük 500.000’den fazla kullanıcı kullanıyor.

CastBox, dünya çapında 50 milyondan fazla içerik bölümü barındırıyor ve belirli bir konuyu aramayı daha da kolaylaştırmayı amaçlıyor. Oldukça basit ve sade bir arayüze sahip olan uygulama, girişimcilerin ana hedefi olan “niş” iş yapmaya yoğunlaşıyor.

CastBox, kullanıcılar için en uygun podcast’leri bulmak amacıyla ses dosyalarının içinde arama yapabiliyor. Doğal dil işleme yoluyla sesi hızlı bir şeklide kopyalayan algoritma, arama yapan kullanıcının girdiği anahtar kelimeye en uygun sonuçları listeliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>