CATL pil geri dönüşüm tesisi inşa ediyor

0

CATL pil geri dönüşüm

CATL pil geri dönüşüm tesisi inşası planlarını açıkladı. Bu tesisin yaklaşık 5 milyar dolara faaliyete geçeceği belirtildi.

CATL pil geri dönüşüm tesisi için harekete geçti

Çinli elektrikli araç pil üreticisi CATL, orta Çin’in Hubei eyaletinde pil malzemeleri için 5 milyar dolarlık bir geri dönüşüm tesisi inşa etme planlarını açıkladı.

Duyuru, sektörün karbondan arındırma yarışıyla birlikte elektrikli araçlara yönelik küresel talebin patlaması ve akü malzemelerinin endüstri için kilit bir görev haline gelmesiyle birlikte geldi.

Dünyanın en büyük otomotiv pazarı olan Çin, pil geri dönüşümünü teşvik etmek ve malzeme tasarrufu sağlamak için standartlar ve politikalar belirlemişti. CATL, kobalt ve lityum gibi kimyasallar ve mineraller için kullanılmış EV pillerini geri dönüştürmek için Hubei Yihua Chemical Industry Co Ltd ile bir ortak girişim kuracak.

Eylül ayında CATL, önemli elektrikli araç pil bileşenlerinin tedarikini desteklemek için Kanadalı Millennial Lithium Corp’u satın alacağını söyledi.

CATL’nin müşteri listesi, Tesla ve Volkswagen gibi bir dizi otomobil üreticisini içeriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>