Cboe dijital varlık borsası ErisX’i satın alacak

0

Cboe dijital varlık

Borsa operatörü Cboe, dijital varlık borsası ErisX’i satın alacak. Bu satın alma, kripto para endüstrisi için büyük öneme sahip.

Cboe dijital varlık borsası ErisX’i satın alacağını duyurdu

Cboe Global Markets yaptığı açıklamada, borsa operatörü kripto para birimi endüstrisinde önemli bir oyuncu olmak istediği için dijital varlıklar için bir spot ve türev borsası olan Eris Digital Holdings’i (ErisX) satın aldığını söyledi.

Ayrıca düzenlenmiş bir takas odası işleten ErisX, Cboe Digital olarak yeniden adlandırılacak. Anlaşmanın şartları açıklanmadı. Düzenleyici onaya tabi olarak 2022’nin ilk yarısında kapanması bekleniyor. Cboe CEO’su Ed Tilly bir röportajda, “Bu harika bir genişleme fırsatı ve müşterilerin bizden nerede faaliyet göstermemizi istedikleriyle tamamen uyumlu” dedi.

Cboe’nin satın alınması, ilk ABD vadeli işlemlere dayalı bitcoin borsa yatırım fonunun lansmanının ardından bitcoin fiyatının 64,895,22 dolarlık rekor seviyeye ulaşmasıyla geldi. Cboe, Aralık 2017’de bitcoin vadeli işlemlerini başlatmıştı, ancak dijital varlık türev planlarını yeniden değerlendireceğini söyleyerek, azalan hacimlerin ortasında ürünü Mart 2019’da geri çekti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>