CEO’dan Sony konusuna ilginç yorum

2

Teknoloji dünyasında son günlerin en önemli gündem maddelerinden biri Sony’in yapımcılığını üstlendiği ve konusu Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’a suikast olan “The Interview” adlı film oldu. Filmin galası, devam eden siber saldırı ve tehditler üzerine iptal edildi. Sony’nin e-posta hesapları 24 Kasım’da haklandığında bunun K. Kore ile bağlantılı olduğu kesin değildi fakat daha sonraki aşamada bu yönde açıklamalar da geldi. Ancak geçtiğimiz hafta Sony çalışanlarının ekranlarına düşen bir mesajda “The Interview” filminin gösterime girmesi halinde filmi göstermeyi planlayan salonlara 11 Eylül saldırıları anımsatılıyordu.

Kaspersky CEO’su Eugene Kaspersky
Kaspersky CEO’su Eugene Kaspersky

Sony’nin haklanmasının küresel etkilerinin büyüklüğü açısından bir ilk olduğunu vurgulayan Kaspersky, şunları söyledi:  “Bu noktada en endişe verici konu, hacker grubunun terör saldırılarına yaptığı vurgular. Bu hacker grup ile terör odakları arasında gerçekten bir bağlantı olup olmadığı henüz bilinmiyor. Ama bu tehditler gösteriyor ki, bu hackerlar teröristlerin metodlarından yararlanma konusuna kararlı. Hacktivist dediğimiz insanlar ile geleneksel terör organizasyonları benzeşiyor ve neden oldukları tehdit büyüyor. Tabii ki eğlence sektörüne yönelik böyle bir saldırı zarar verici ve maliyeti yüksek bir saldırı. Ama kritik altyapılara yapılan saldırılar kadar tehlikeli değil. En büyük teknoloji firmalarının bile hacker saldırılarına karşı halen tam anlamıyla hazır olmadığından hareketle; gelecekte kendimizi çok ciddi ve zarar verici saldırılara hazırlıklı olmalıyız. Şu anda bir sonraki hedefin hangi şirket veya endüstri olduğunu söylemek ise ne yazık ki çok kolay değil.”

Yorumlar

  1. Bulut’un ne kadar ‘güvenli’ olduğu ortada.

    Kuzey Kore’ye gelince, bu kızıl şeytanlar dünyaya aşağılık kompleksi içinde olmadıklarını göstermek adına bir iş içinde olabilirler ama yine de budalalıklarını geçemeyecekler ve bu işin altında olamayacaklarını yine ispat edeceklerdir.

    İnsanlık ve dünya tininin ‘doğal hak’kından feragat etmeyerek artık bu tür çılgın deli katil budala rejimlere derhal bir son vermeliyiz. Küçük de olsa dünyanın bir bölümünü korkunç geri zekalılıklarıyla tehdit edenlere normal davranamayız. Zalimler her daim fazlasını almışlardır ve yine fazlasını geri vermeliler.

    Bazen en güzel şarkıyı bir kurşun söyler. Oraya göndereceğimiz her kurşun esir yığın ve ezik tin için kurtuluş şarkısıdır. Viva Antikomüntern!

    1. ne yaptın hocam sen.. komunist karşıtı olcam diye faşist oldun çıktın.. bravo sana.. ıraka gelen demokrasi benzeri bişey oldu bu.. saçmalık..

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>