Techinside Google News
Techinside Google News

CEO’lar Nesnelerin İnterneti’ni tartışacak

Türkiye’nin ilk Nesnelerin İnterneti Zirvesi, belediyelerden bilişime, enerjiden finansa kadar birçok sektörde dijital değişimi başlatmış öncü isim ve şirketleri buluşturuyor.
- Advertisement -

internet-of-things30 Eylül Çarşamba günü Cisco ve Intel sponsorluğunda gerçekleşecek etkinlikte, Türkiye’nin önde gelen CEO’larının da katılacağı bir CEO Paneli ve Akıllı Şehirler panelleri gerçekleşecek. Nesnelerin İnterneti kavramının Türkiye’deki ekonomik yansıması ve potansiyeli ekonomiye yön verenler tarafından masaya yatırılacak.

Sanayi Devrimi’nden bu yana, dünyanın en hızlı dönüştüğü, yaşam tarzlarımızın da aynı hızla değiştiği bir dönemden geçiyoruz. Bugün teknolojide ciddi bir kırılma noktasına gelindi ve herkes bir sonraki adımın ne olacağını merak ediyor. Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı Nesnelerin İnterneti Zirvesi, tüm bu soruların ortasında geleceğimize ışık tutmak adına Cisco ve Intel’in ana sponsorluğunda 30 Eylül Çarşamba günü İstanbul Four Seasons Oteli’’nde gerçekleştirilecek. Türkiye’den ve yurt dışından sektörün önemli isimlerini buluşacağı etkinlikte akıllı binalar,giyilebilir teknolojiler, akıllı şehirler gibi kavramlarla; hayatımıza hızla giren ürün ve hizmetler değerlendirilecek.

Cisco ve Intel’in ana sponsorluğu, GE Türkiye, Microsoft ve Teradata’nın altın sponsorluğunda, NTV, Capital ve Ekonomist’in medya sponsorluğunda düzenlenecek etkinliğin CEO Paneli’nde Denizbank CEO’su Hakan Ateş, Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, GE CEO’su Canan Özsoy, Microsoft Türkiye CEO’su Murat Kansu, Odeabank CIO’su Tayfun Küçük ve Vestel CEO’su Turan Erdoğan, İoT’nun sektörlere yansımalarını ve geleceğini tartışacaklar.

Akıllı Şehirler Oturumu’nda ise kamudan enerjiye telekomünikasyondan inşaata sektörlerin, iş hayatının ve şehirleri nasıl bir değişim beklediği konuşulacak. Panelde, Mümin Kahveci (İETT), Emin Halebak (Lüleburgaz Belediye Başkanı), Mehmet Ali Akarca (Türk Telekom), Gökhan Öğüt (Vodafone) ve Hakkı Tok (İstanbul Büyükşehir Belediyesi CIO). Erden Timur (NEF İnşaat), Yetik Mert (Enerjisa) söz alacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir