CEO’lar sağlığına yatırım yapıyor

0

İş adamları, yöneticiler  artık sağlıklarna daha çok yatırım yapmayı tercih ediyor. Devamlı değişen ve dinamik dış dünya, özellikle  yoğun çalışan iş adamları ve üst düzey yöneticiler  üzerinde yorucu bir etkiye sahiptir. Çevresel kirleticiler, sağlıksız alışkanlıklar ve yaşam tarzı, bedenlerimizi ve zihinlerimizi bu çevre koşullarına uyum sağlamak için sürekli mücadele etmeye zorlar. Sonuç olarak vücutlarımız, dışarı atılması gereken toksinleri biriktirir ve bu görevin performansının etkinliğine sağlıklı olmak denir. Sonuç olarak, sağlıklı olmak gelecek yıllarda da sağlığımızı korumak ve performansımızı artırmak demektir.

Chenot felsefesine göre, yaşam boyu sağlıklı ve formda olmak her yaşta mümkün. Chenot Palace Sağlık Oteli’nde, ileri teşhis yöntemleri ve son teknoloji ürünü ekipmanların yanında, güçlü Chenot metodu (geleneksel Çin tıbbı ilkelerini ve en son tıbbi yöntemleri birleştirir), uzmanlaşmış tıp profesyonellerinin her bir misafire özel, kişiselleştirilmiş sağlık yaşamı geliştiren programlar sunmalarını sağlar. 

Chenot Group, Bilim Direktörü olan Dr. George Gaitanos’a göre, “Vücut enerjisini beslediği sürece 60 yaşındaki bir insan bile 30 yaşındaymış gibi hissedebilir ve davranabilir.” Burada, Chenot Palace’ın Tıbbi Departmanı’nda, Avrupalı tıbbi ekip, her misafire genel bir check-up yapmakta, mevcut sağlık durumlarını ve potansiyellerini ölçümlemektedir. Yenilikçi İnsan Performansı Bölümü, insan vücudunun yetenek ve kapasitesinin hayal edebildiğimizden çok daha fazla olduğunu göstermektedir. Chenot Palace Sağlıklı Yaşam Oteli’nin en eşsiz ve etkili terapisi -110 derecede tüm vücuda uygulanan “cryotherapy”dir. Soğuğun insan vücudu üzerindeki sihirli etkisi uzun zamandır bilinmektedir. Yüzyıllar öncesinde bile, insanlar, ateşin düşürülmesi, iltihapların tedavisi, gençleşme, hastalıkları önleme ve yenilenme amaçlı olarak, buz banyosu yaptırılmış ve karın içinde yatırılmıştır. O zamanlarda, soğuğun insan vücudu üzerindeki etkisinin bilimsel olarak açıklanması çok zor olmasına rağmen, donma terapisinin gözle görülen sonuçları insanların bunu tekrar tekrar uygulamalarına neden olmuştu. Günümüzde, soğuk terapisi, tam anlamıyla bir bilimsel teori ve tıp uygulaması haline dönüşmüş ve “cryotherapy” olarak adlandırılmıştır. Chenot Palace Gabala’da, bir tıp doktoru tarafından tavsiye edildiği taktirde, tüm vücut maksimum 3 dakika boyunca, soğuk odada -110 derece soğuğa maruz bırakılmaktadır. Bu etkili uygulama, kronik iltihaplı hastalıkların azalmasına yönelik olduğu kadar, canlandıran, performans artıran, ağrı kesen, cildi tamir eden ve parlatan, uyku düzeninin iyileştiren özellikleri de sahiptir. Bu kısacık terapi çok uzun süreli bir etkiye sahiptir.

Anti-yerçekimi koşu bandı adı verilen bir başka sofistike ekipman, kişinin vücut ağırlığını azaltarak kişiyi rahatlatan bir sağlıklı yaşam ve rehabilitasyon aracı olarak işlev görür. Yaralanma riskini azaltırken daha ağrısız egzersiz yapma ve daha fazla metabolik uyarılma elde etmeyi sağlar. Zayıflama programları, düşmeye karşı korumalı bir ortamda güçlendirme ve kondisyon kazandırma, beyin uyarımı, düşük seviyeli bir yaralanma veya ameliyat sonrası fizik tedavi için kullanılır.

Chenot Palace, konukların doğanın kucağında hem zihinlerini hem de bedenlerini doyasıya şımartabilecekleri benzersiz bir sağlıklı yaşam otelidir. Lüks konaklama, nefes kesici bir doğa, Nohur Nehri’nin sunduğu panoramik manzaralar, orman ve dağlar, zengin bitki örtüsü ve Gabala Bölgesi’nin tertemiz havasının mükemmel bir bileşimi olan Chenot Palace Sağlıklı Yaşam Oteli, uzun vadede sağlıklarını korumak ve performanslarını artırmak isteyenler için mükemmel bir seçimdir. Sağlık, fiziksel ve zihinsel canlanma ve yaşam kalitesini artırma için ideal bir yatırımdır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>